[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

۲۱ داور از استان فارس لیگ‌های مختلف فوتبال را قضاوت می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

شیراز- ایرنا: رئیس کمیته داوران هیئت فوتبال فارس اعلام کرد: ۲۱ داور و کمک داور مرد و زن از استان فارس، فصل جدید رقابت‌های فوتبال کشور را قضاوت می‌کنند. سعید بطحایی شنبه در مصاحبه با خبرنگار ‌ایرنا افزود: ‌این استان بیشترین سهمیه در داوری مسابقات مختلف لیگ فوتبال دارد که می‌توان به هفت داور در لیگ برتر فوتبال کشور اشاره کرد که نشان دهنده ظرفیت‌های خوب فارس در بخش داوری است. 
او ادامه داد: هرچند فارس طی هشت سال گذشته تیمی‌ در لیگ برتر نداشت اما داوران ما در ‌این سال‌ها  در بالاترین سطح فوتبال کشور قضاوت کردند و طبیعی است که با صعود تیم فجر به لیگ برتر داوران فارس نیز بیشتر دیده شوند.    
سه داور بین‌المللی 
وی گفت: سلطنت نوروزی و فرهاد مروجی از ‌این استان مسابقات فوتبال را در سطح بین‌المللی قضاوت می‌کنند و زری فتحی هم از فارس اخیراً مرحله حذفی مسابقات فوتسال جام جهانی ۲۰۲۱ را قضاوت  کرده است که ‌این امر نیز بیانگر پیشرفت داوران فارس است.
این پیشکسوت داوری که سابقه قضاوت در لیگ برتر را دارد،  ادامه داد: جواد رحیم زاده، رضا تارخ و ایمان کهیش به عنوان داور، فرهاد مروجی، محمد‌هاشمی‌نسب، حامد صفایی و سعید زیبا به عنوان کمک داور برای حضور در کلاس توجیهی و آموزشی پیش فصل داوران و کمک داوران لیگ برتر کشور، عازم تهران شده‌اند. بطحایی بیان داشت: همچنین در بخش بانوان سلطنت نوروزی، سلما رضوی، مهشید گودرزی، سحر بی باک و صفیه خلیلی داوران و کمک داوران فوتبال از فارس به کلاس پیش فصل لیگ برتر فوتبال بانوان کشور دعوت شدند و زری فتحی، فرزانه مهبودی، فاطمه مظفری، ندا حیدری و فاطمه منصوری هم در کلاس پیش فصل لیگ برتر فوتسال کشور شرکت دارند. رئیس کمیته داوران فوتبال فارس ادامه داد: همچنین علیرضا حیدرپناه و علی سام و رضا کریمی‌ به عنوان داور و  مرتضی هوشیار، عدنان پیروی، علی فرزان منش و ناصر رحیمی‌ هم به عنوان کمک داور رقابت‌های فصل جدید لیگ دسته یک کشور را قضاوت خواهند کرد.
رقابت‌های فوتبال برتر باشگاه‌های کشور با شرکت ۱۶ تیم قرار است از ۲۷ مهرماه و مسابقات دسته یک نیز با حضور ۱۸ تیم از ۱۹ همین ماه آغاز شود.
تیم فوتبال فجر شهیدسپاسی در لیگ برتر و تیم شهدای قشقایی شیراز  در دسته یک حضور دارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی