[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

نماینده شیراز و زرقان: پاریس تعهدات برجامی را اجرایی کند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، ابراهیم عزیزی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پاریس باید به جای طرح موضوعات غیرمرتبط و نسخه پیچی برای منطقه، تعهدات برجامی و وعده‌هایشان در مواجهه با ایران را اجرایی کند.
ابراهیم عزیزی با اشاره به اظهارنظر وزیر خارجه فرانسه مبنی بر ضرورت برگزاری مذاکرات منطقه‌ای با ایران و پرداختن به فعالیت‌های موشکی کشورمان، گفت: اساساً موضوع مذاکرات ایران با کشورهای 1+4 دارای چهارچوب مشخصی است از این رو قرار نیست طرح موضوع دیگری صورت بگیرد.
نماینده مردم شیراز و رزقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همسایگان نباید اجازه دهند بیگانگان نظم و امنیت منطقه را تحت الشعاع قرار دهد، اظهار کرد: بر این اساس سخنان ژان ایو لودریان در خصوص مسائل منطقه ای غرب آسیا به نوعی دخالت تلقی شده و امری محکوم است.
وی ضمن بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده مسائل مرتبط با امنیت ملی و دفاعی‌اش خط قرمز است، ادامه داد: بر این اساس فرانسوی‌ها حق دخالت در این موضوع را ندارند و باید پرهیز کنند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: به نظر می‌رسد کشورهای اروپایی مانند فرانسه باید به جای طرح موضوعات غیرمرتبط با آنها و نسخه پیچی برای منطقه، تعهدات برجامی و وعده‌هایشان در مواجهه با ایران را اجرایی کنند.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه نیز باید توجه کنند دخالت بیگانگان در امور داخلی آنها و نهایتاً منطقه ای، منجر به آسیب خواهد شد؛ لذا باید در روابطشان 
دقت کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی