[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

آشفته‌بازار ، روزنامه شیراز نوین

بازار لوازم خانگی شیراز در روزهای گذشته دچار آشفتگی شده است و عدم فروش محصولات خارجی باعث شده تا مردم و مغازه داران با سردرگمی مواجه شوند. در شرایط فعلی مردم رغبتی به خرید لوازم خانگی ندارند. شاید منتظر تعیین تکلیف اوضاع اقتصادی کشور هستند، اما از طرف دیگر حتی طرح‌های فروش هم نتوانسته است مردم را به سمت بازار بکشاند. متأسفانه قهر مردم با بازار لوازم خانگی همچنان ادامه دارد و از آن طرف این فروشندگان هستند که نمی‌توانند کالای خود را بفروشند.
به گزارش ایلنا، آن طور که شیرازی رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی شیراز می‌گوید، مدتی است اجناس و محصولات خارجی به صورت زیرزمینی در بازار به فروش می‌رود.
وی اضافه می‌کند: در شرایط فعلی مسئولان و بازرسان هرگونه اجناس و محصولات لوازم خانگی خارجی را در بازار مشاهده کنند توقیف می‌کنند.
علی شیرازی در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه در شرایط فعلی بازار لوازم خانگی شیراز هیچ ثباتی ندارد و بعضی از افراد اجناس خارجی را به صورت یواشکی به مردم می‌فروشند، می‌افزاید: محصولات لوازم خانگی به دلیل اینکه نتوانستند تمام بازار را اشباع کنند و نیاز مخاطبان و مردم را برطرف کنند، مورد استقبال مردم قرار نمی‌گیرند. رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی شیراز در ادامه از برگزاری نمایشگاه لوازم خانگی در روزهای آینده در شیراز خبر می‌دهد و می‌گوید: امیدورایم که برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی بتواند رونق نسبی را در بازار لوازم خانگی شیراز ایجاد کند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بازار لوازم خانگی شیراز در کسادی بی سابقه‌ای به سر می‌برد، می‌افزاید: متأسفانه در این شرایط بعضی از مغازه داران با هدف برگشت نخوردن چک‌هایشان محصولات را زیر قیمت بازار و ارزان تر به مردم می‌فروشند.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی شیراز با اشاره به اینکه در شرایط فعلی هیچ فردی قدرت خرید محصولات لوازم خانگی را در بازار شیراز ندارد، بیان می‌کند: در شرایط فعلی تنها افرادی که قصد تهیه جهیزیه دارند از خرید محصولات لوازم خانگی استقبال می‌کنند. شیرازی با اشاره به اینکه محصولات لوازم خانگی در بازار شیراز به گونه‌ای نیست که دلالان بتوانند روی آن مانور دهند، می‌گوید: متأسفانه مردم به دلیل چشم و هم چشمی که دارند از خرید کالا و محصولات ایرانی امتناع می‌کنند و این در حالی است که بعضی محصولات ایرانی از کیفیت مطلوبی برخوردارند.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی شیراز در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر محصولات ال جی و سامسونگ به هیچ وجه در بازار شیراز یافت نمی‌شود، ادامه می‌دهد: در حال حاضر بازار لوازم خانگی شیراز در یک سردرگمی به سر می‌برد.
وی می‌افزاید: متأسفانه مغازه‌داران با مشکلات متعددی مواجه هستند و بدهی زیاد و مشکل در تأمین مالی و پرداخت اجاره بها باعث شده تا فعالان لوازم خانگی در شیراز با مشکل مواجه شوند.
یکی از مغازه داران لوازم خانگی شیراز هم در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت لوازم خانگی در شیراز به هیچ وجه مشخص نیست، می‌گوید: در شرایط فعلی تمام مردم همچنان منتظرند تا ببینند در آینده چه اتفاقاتی قرار است در بازار لوازم خانگی رخ دهد و همین امر سبب شده تا افراد از خرید محصولات لوازم خانگی در شیراز دست بکشند. وی می‌افزاید: قیمت محصولات لوازم خانگی داخلی و خارجی در روزهای گذشته افزایش یافت و این در حالی است که ممنوعیت ورود کالاهای خارجی و داخلی باعث شده تا مردم از خرید اجناس لوازم خانگی در بازار فعلاً دست بکشند.
وی با بیان اینکه هنوز نمی‌توان در رابطه با کیفیت محصولات داخلی به صورت 100درصدی صحبت کنیم، می‌افزاید: ذکر این نکته ضروری است که محصولات لوازم خانگی داخلی هنوز امتحانش را پس نداده است که بتوان درباره در رابطه آن به طور قطع و یقین صحبت کرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی