[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

نیاز فارس قانونمندی است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، استاندار فارس به امنیتی که امروز در کشور حاکم است اشاره کرد و آن را مرهون تلاش نیروهای مسلح، نظامی و انتظامی دانست و گفت: علی‌رغم اتفاقات اخیر و ایجاد ناامنی در برخی کشورهای حاشیه‌ای اما مردم ایران قدردان امنیتی که در کشور حاکم است، هستند.
محمدهادی ایمانیه در مراسم صبحگاه مشترک فرماندهی انتظامی فارس که به مناسبت هفته ناجا برگزار شد، به موضوع امنیت و سلامت اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: این دو موضوع مقوله‌های مهمی هستند که چنانچه هر کدام از آنها در جامعه کاهش یابد، افراد آن جامعه قدر وجود آن را بیشتر می‌دانند.
او با بیان اینکه ائمه اطهار نیز به شکرگزاری و اهمیت این دو موضوع نیز اشاره دارند، افزود: گواه این مدعا، وجود پاندمی کروناست که در دو سال اخیر همه مردم دنیا با آن مواجه و به معنای واقعی کلمه افراد بیشتر قدردان سلامت خود شده و همچنان برای ریشه کنی این ویروس منحوس تلاش می‌کنند.
استاندار فارس همچنین با اشاره به حاکمیت امنیت در کشور برخلاف برخی از کشورهای حاشیه‌ای، گفت: به تبع وجود این امنیت، تمام افراد جامعه و مردم استان وظیفه داریم در کنار نیروهای انتظامی و نظامی باشیم تا با حمایت از آنها، امنیت کشور دوچندان‌ شود.
ایمانیه خاطرنشان کرد: قوه قضائیه نیز باید با اقدامات پیشگیرانه و ایجاد بسترهای لازم، بتواند فضای امنیتی در تمام‌ ابعاد را دوچندان کند. او به فرمایشات رهبر انقلاب خطاب به نیروی انتظامی هم اشاره و اضافه کرد: امروز نیروهای انتظامی به تعبیر رهبر عظیم‌الشأن انقلاب باید در مقابل مشکلات مردم به ویژه مراجعه آنان به کلانتری‌ها، با صبوری بیشتر و با اخلاق مهربانانه‌تر رفتار ‌و در برابر مخلان نظم و امنیت نیز با قاطعیت 
برخورد کنند.
استاندار فارس تأکید کرد: نیروی انتظامی می‌تواند با صبوری و اقتدار، ذهنیت تلخی را که جامعه از گذشته‌های دور نسبت به این مجموعه دارد، کاهش دهد و با اقدامات تدبیرانه در توسعه و ایجاد اعتماد تلاش مضاعفی داشته باشد. ایمانیه با قدردانی از رسانه‌های استان، درخواست کرد که رسانه‌ها موضوع آموزش‌های پیشگیرانه را دنبال و اجرایی کنند تا قانونمندی در استان دوچندان شود؛ چراکه امروز از نیازهای استان موضوع قانونمندی است.
فرمانده انتظامی فارس نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته ناجا، به شعار امسال این هفته تحت عنوان «پلیس هوشمند، امنیت پایدار» اشاره کرد و گفت: تلاش داریم در تحقق این شعار با ۳۶ فرماندهی انتظامی در استان که به صورت شبانه روزی فعالیت دارند، بتوانیم موضوع پلیس هوشمند را اجرایی کنیم تا اعتماد بین شهروندان و نیروهای پلیس افزایش یاید؛ برای تحقق این امر نیازمند حمایت مردم هستیم.
سردار رهام بخش حبیبی، با بیان اینکه از آنجایی که آستانه تحمل بین مردم کاهش یافته و امروزه شاهد هستیم بعضی از خانواده‌ها با استفاده از ابزارهای غیرمجاز، فضای اجتماعی را ناامن کرده‌اند، به موضوع حراست و اقدامات پیشگیرانه در فضای مجازی هم اشاره کرد و افزود: بر اساس آمارها، ۹۰ درصد از مردم در فضای مجازی فعالیت یا اقدامات روزانه خود را از طریق این فضا و سایت‌های الکترونیکی دنبال می‌کنند و دشمن هم از این موضوع به عنوان یک فرصت استفاده کرده و دائماً در حال ضربه زدن هستند.
فرمانده انتظامی فارس تأکید کرد: تلاش داریم آموزش استفاده از فضای مجازی را با اطلاعات دقیق و آگاهی رسانی بیشتر به شهروندان در دستور کار قرار دهیم تا بتوانیم از بروز آسیب‌های اجتماعی بیشتر جلوگیری کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی