[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

توسعه باید علم‌محور باشد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس در دیدار اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به وجود ظرفیت‌های تاریخی، گردشگری، مذهبی و درمانی فارس، بر ضرورت مشارکت جامعه علمی استان در به‌کارگیری و بهره مندی از این توانمندی‌ها تأکید کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «محمدهادی ایمانیه» در این دیدار که با حضور رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن حلول ماه ربیع الاول، راهکار توسعه همه جانبه در استان را مبتنی بر علم عنوان کرد و گفت: این مهم با تحولی در حوزه سلامت استان در عرصه‌های بهداشت، درمان، آموزش، پژوهش، دارو و غذا صورت می‌پذیرد.
او با اشاره به وجود ظرفیت‌های تاریخی، گردشگری، مذهبی و درمانی فارس افزود: لازم است تمامی دانشگاه‌های استان با ارائه نظرات، پیشنهادات، ایده‌ها و طرح‌های کاربردی، برای توسعه فارس بیش از پیش به میدان بیایند تا اقدامات و دستاوردهای استان در کشور الگو شود.
استاندار فارس در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان موفقیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه پیوند کبد با انجام سالانه ۶۰۰ عمل پیوند کبد اظهار کرد: عمل پیوند کبد در کشور آمریکا با صرف ۲۵۰هزار دلار هزینه انجام می‌شود و این در حالی است که در شیراز این شیوه درمانی مهم و ارزشمند، به صورت رایگان در حال انجام است. توسعه حوزه توریسم درمانی در فارس با توجه به امکانات و زیرساخت‌های موجود و تولید گیاهان دارویی به دلیل اقلیم مناسب فارس، دیگر محورهای موردتأکید استاندار فارس در این نشست بود.
دکتر ایمانیه با اشاره به پیشتازی استان فارس در کشور در اجرای طرح پزشک خانواده، بر نگاه ویژه به پزشکان خانواده استان و توجه به شاخص‌های این گروه و ارتقای آن در استان برای گسترش این طرح در سطح ملی تأکید کرد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این نشست ضمن تبریک انتخاب دکتر ایمانیه به عنوان استاندار فارس، گزارشی از آخرین وضعیت کرونا در استان و اقدامات صورت گرفته برای مهار این بیماری ارائه داد. دکتر «مهرزاد لطفی» با بیان اینکه در حال حاضر در نرم افزار ماسک، سه شهر استان فارس آبی، هشت شهر نارنجی و ۳۶ شهر در وضعیت زرد است، ابراز امیدواری کرد با توجه به اقدامات صورت گرفته و روند سریع واکسیناسیون، شاهد بهبود وضعیت استان در این زمینه باشیم. او با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در بیمارستان‌های حضرت علی اصغر(ع)، شهید دکتر فقیهی و نمازی به عنوان مراکز اصلی پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کرونا طی ۱۹ ماه گذشته، گفت: در شبانه روز گذشته بیش از هزار و ۹۰۰ بیمار مبتلا و دارای علائم ویروس کرونا به مراکز ۱۶ساعته مراجعه داشتند که نشانگر چرخش بیماری در سطح جامعه است. دکتر لطفی با بیان اینکه هنوز از پیک پنجم ویروس کرونا خارج نشده ایم، اظهار کرد: در حال حاضر، هزار و ۹۵۰ بیمار مبتلا و مشکوک دارای علائم ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۲۰۴ بیمار به دلیل وضعیت وخیم جسمی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه 
بستری هستند.
او با اشاره به پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در انجام فرایند واکسیناسیون در کشور از زمان تحویل تا تلقیح، اظهار کرد: از زمینه‌های موفقیت فارس در این بحران، همدلی و مشارکت تمامی خانواده سلامت استان برای رهایی از این بحران بوده و پزشکان خانواده و مراقبان سلامت نیز با شناسایی به موقع بیماران و افراد دارای علامت، نقش مؤثری در مدیریت و کنترل این 
بیماری داشته اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی