[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

کلانتری: تیم‌ها باید از فجر بترسند، روزنامه شیراز نوین

علی اصغر کلانتری در خصوص شرایط تیم فجر شهید سپاسی شیراز اظهار داشت: بعد از اردوی تهران، دو روز استراحت کردیم و دیروز تمریناتمان را از سر گرفتیم. اردو برایمان خیلی خوب بود. 5 بازی انجام دادیم تا بازیکنان جدید و قدیمی با هم هماهنگ شوند و بتوانیم در تیم بالانس ایجاد کنیم. در این دیدارها نقاط ضعف و قوت‌مان را شناسایی کردیم. سیستم کار مشخص شد و توانستیم آشنایی بیشتری از بازیکنان پیدا کنیم.
وی تصریح کرد: باشگاه برایمان شرایط خوبی فراهم کرد که دغدغه‌ای نداشته باشیم. بازیکنان جدیدمان، خوب و باکیفیت هستند اما زمان لازم است تا بازیکنان با هم هماهنگ شوند. بازی‌های دوستانه در این مسئله به ما کمک کرد. چند بازیکن فصل قبل را از دست دادیم اما امیدوارم بازیکنان جدید جای آن‌ها را پرکنند.
سرمربی فجر شهیدسپاسی در مورد بازیکنان سرباز این تیم عنوان کرد: آن‌ها کیفیت خوبی دارند و می‌دانند که بعد از خدمت سربازی شرایط بهتری برایشان فراهم می‌شود و به همین خاطر با انگیزه کار می‌کنند.
کلانتری در مورد وضعیت میزبانی فجرشهیدسپاسی در شیراز و محل تمرین این تیم گفت: ما دو زمین اختصاصی داریم که تمریناتمان را در آنجا انجام می‌دهیم. برای میزبانی، ورزشگاه حافظیه در حال ترمیم است تا بتوانیم دو سه بازی اول لیگ را آنجا برگزار کنیم. طی بازدیدی که داشتم، کیفیت چمن خوب شده و بر اساس کارهایی که انجام دادند، رختکن‌ها و اسکوربورد خوبی در آنجا وجود دارد. فکر نمی‌کنم میزبانی ما از شیراز خارج شود و بر اساس شرایطی که دیدم، به احتمال زیاد حافظیه تأیید شود.
وی در مورد شرایط لیگ امسال و رقابت در فصل جدید اظهار داشت: تیم‌هایی که برای قهرمانی و سهمیه می‌جنگند مشخص هستند. آن‌ها هزینه زیادی کردند که البته اشکالی ندارد. می‌توانند هزینه کنند و حق دارند این کار را انجام بدهند. این هزینه نیست. وقتی باشگاهی کار می‌کند و سعی می‌کند تیم خوبی را برای قهرمانی ببندد، این مسئله روی کل آن استان و حتی کشور تأثیر می‌گذارد.
کلانتری گفت: کار خوبی است و نباید گفت چرا یک تیم آن‌قدر خرج می‌کند و یک تیم دیگر نمی‌تواند. تیم‌های دیگر هم می‌توانند اسپانسر بگیرند یا استان کمکشان کند تا مشکلاتی از قبیل اینکه نمی‌توانند در نقل و انتقالات بازیکنی را بگیرند، نداشته باشند. درست است شاید پول‌های دولتی به خوبی بین تیم‌ها تقسیم نمی‌شود اما خودمان هم باید پیگیری کنیم. در نیمه پایین جدول تیم‌های دیگر برای ماندن و سقوط نکردن می‌جنگند. این شرایط هر سال به همین شکل بوده و در لیگ‌های دیگر هم همین‌طور است.
وی در خصوص هدف‌گذاری فجر شهیدسپاسی در فصل جدید گفت: در سال اول حضور در لیگ برتر هستیم، کارمان سخت است و شرایط راحت و آسانی نداریم اما می‌خواهیم پدیده لیگ شویم و باید سختی‌ها را پشت سر بگذاریم. نمی‌خواهیم تیمی باشیم که به راحتی امتیاز می‌دهد، باید تیمی باشیم که بقیه تیم‌ها از آن بترسند.
سرمربی فجر شهیدسپاسی در مورد شرایط تیم ملی و بازی پیش رو مقابل کره جنوبی عنوان کرد: تیم ملی همیشه خوب بوده است. من تعجب می‌کنم بعضی‌ها می‌گویند این نسل بهترین نسل فوتبال ما است. نامش تیم ملی است. از صدسال گذشته تمام نسل‌های تیم ملی خوب بودند. ما ایران هستیم، معدن بازیکن و استعداد، همیشه تیم‌های ملی خوبی در همه رده‌ها داشته‌ایم. حالا اگر روزی بالا نرفته یا اتفاقی برایش افتاده مربوط به جای دیگر است.
کلانتری افزود: 5 یا 10 سال دیگر می‌گویند نسل الآن بهترین نسل تیم ملی است. همان‌طور که الآن گفته می‌شود و همان‌طور که در دوران علی دایی و خداداد عزیزی می‌گفتند، نسل طلایی تیم ملی است. این‌ها نشان می‌دهد که فوتبال ما ظرفیت بالایی دارد. اگر به سختی به جام جهانی می‌رویم یا نمی‌رویم مشکل از جای دیگر است.
وی تصریح کرد: ما نباید هدفمان صعود به جام جهانی باشد. وقتی 5-4 سهمیه برای آسیا وجود دارد، زشت است که بگوییم می‌خواهیم به جام جهانی صعود کنیم. الآن باید برای حضور در مراحل حذفی برنامه‌ریزی کنیم؛ نه اینکه دلخوش به حضور باشیم. تیم ما الآن بهترین آسیاست و هیچ تیمی حتی کره جنوبی نمی‌تواند در این قاره یقه ما را بگیرد. خودمان هستیم که کوچک فکر می‌کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی