[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای فارس: شیراز میزبان رقابت‌های نخبگان مهارتی کشور است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس گفت: مرحله کشوری نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت پس از ۲ سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا، آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد و شیراز میزبانی این رقابت‌ها را به عهده دارد.
به گزارش ایرنا، حشمت کوشکی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس دیروز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: در این دوره از مسابقات که به صورت غیرمتمرکز و به میزبانی برخی از استان‌ها برگزار می‌شود، با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان، میزبانی حرفه‌های تخصصی فناوری طراحی گرافیک و راهکارهای نرم افزاری برای تجارت به استان فارس سپرده شده است. وی ادامه داد: سی و هشت نخبه مهارتی زیر ۲۲ سال از سراسر کشور به مدت سه روز از سوم تا پنجم آبان ماه در شیراز به رقابت پرداخته و نفرات برتر کشور به مسابقات جهانی مهارت ۲۰۲۲ شانگهای چین اعزام خواهند شد.
کوشکی بیان کرد: با توجه به اهمیت این رقابت‌ها شش نفر از کارشناسان خبره کشوری قضاوت این دوره را بر عهده خواهند داشت. این مقام مسئول توضیح داد: هدف از برگزاری این مسابقات، کشف استعداد‌های حرفه ای جوانان و ایجاد فرصت مناسب جهت شکوفایی مهارت‌های آنان، شناساندن اهمیت آموزش‌های مهارتی و نقش آن در توسعه اقتصادی به عموم مردم، شناسایی و معرفی افراد نخبه به صنایع و بنگاه‌های اقتصادی، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت آموزی، ارتقای سطح استانداردهای آموزش مهارت در کشور و فراهم نمودن فرصت مناسب جهت رقابت سالم بین جوانان کشور می‌باشد.
محل برگزاری رقابت‌های حرفه طراحی گرافیک آموزشگاه فنی و حرفه ای نگاه و محل برگزاری حرفه راهکارهای نرم افزاری برای تجارت دانشکده شهید باهنر شیراز خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی