[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

عبور از مرز ۴میلیون دوز ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در چهارصد و بیست و دومین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه اعلام کرد: تزریق واکسن علیه ویروس کرونا در فارس از مرز چهارمیلیون دوز گذشت.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» در این نشست با اشاره به انجام سریع واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در فارس گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در حال ارائه خدمت به بیماران است و در کنار آن فرایند ایمن سازی مردم فارس در برابر ویروس کرونا نیز با سرعت انجام می‌شود تا بتوانیم هرچه سریع‌تر به ایمنی گسترده در برابر این بیماری دست یابیم.
او با بیان اینکه استان فارس از ابتدای شیوع ویروس کرونا با تلاش مجموعه سلامت و همکاری قوی بین بخشی، توانمندی خود را در برابر این بحران همه‌گیر نشان داده است، ادامه داد: با آغاز واکسیناسیون علیه این بیماری نیز همکاری‌های برون بخشی بیش از پیش ادامه داشته که با پیشتازی دانشگاه در فرایند واکسیناسیون در سطح کشور همراه بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بخش دیگری از این نشست با بررسی آخرین آمارها و وضعیت واکسیناسیون در استان، از تزریق بیش از ۱۲۹هزار دوز واکسن طی شبانه روز یکشنبه در استان خبر داد و این آمار قابل توجه را حاصل تلاش تیم‌های واکسیناسیون دانشگاه و مشارکت مطلوب مردم فارس در این فرایند عنوان کرد. به گفته دکتر لطفی، مجموع واکسن‌های تزریق شده در فارس تاکنون به چهارمیلیون و ۳۷هزار و ۴۸۶ دوز رسیده و این روند تا پایان واکسینه شدن جمعیت هدف ادامه دارد. او مشارکت مردم فارس در دریافت واکسن علیه بیماری کووید ۱۹ را مثال زدنی و نشانگر هوشمندی مردم استان دانست و افزود: با وجود روند مثبت واکسیناسیون در استان، بررسی نشان دهنده کاهش میزان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در استان است که امیدواریم با جدی گرفتن راهکارهای خودمراقبتی و رعایت اصول بهداشتی، بتوانیم در کاهش خطر ابتلای خود و عزیزانمان به این بیماری و تسریع بازگشت به روزهای عادی، نقش مؤثری داشته باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تأکید بر اینکه واکسیناسیون و رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی در کنار یکدیگر برای مهار این بیماری ضرورت دارد، از تمامی افرادی که واکسینه شدند یا در نوبت دریافت واکسن علیه این بیماری هستند، خواست تا از سهل انگاری در برابر این بیماری پرهیز کنند.
دکتر لطفی در بخش دیگری از نشست دیروز ضمن بررسی آخرین وضعیت ابتلا در شهرها و مناطق مختلف استان، آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش تشخیصی کرونا، آخرین وضعیت سلامت بیماران در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان و روند خدمت رسانی به آنان، علت‌های جان باختن مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته و آمارهای مربوط به بهبودیافتگان از این بیماری در استان را مورد ارزیابی قرار داد.
او همچنین فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی ویروس کرونا، ظرفیت تخت‌های ویژه و عادی بیمارستان‌های استان و آخرین روند اقدامات کارگروه‌های مختلف این ستاد دانشگاهی را مورد ارزیابی قرار داد و دستورات لازم در زمینه بهبود خدمات ارائه شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی