[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

۱۶۳۳ تن گوشت سفید و ۴۵ تن عسل در ارسنجان تولید شد ، روزنامه شیراز نوین

داور یزدانی- گروه شهرستان‌ها- ارسنجان
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان از تولید ۱۶۳۳ تن گوشت سفید در شش ماه نخست سال جاری در این شهرستان خبر داد. سیدناصر حسینی خرمی با بیان اینکه از ابتدای سال‌ تاکنون مجوز جوجه ریزی به تعداد ۸۱۶هزار و ۷۰۰ قطعه در این شهرستان صادر شده است، گفت: با این تعداد جوجه ریزی ۱۶۳۳ تن گوشت سفید در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شد.
وی از فعالیت سامانه‌های نظارت بر کیفیت و بهداشت تولید مرغ در استان خبر داد و اظهار کرد: مراحل تولید مرغ از ابتدا تا انتها توسط کارشناسان ناظر فنی مدیریت و ناظران بهداشتی شبکه دامپزشکی کنترل شده است. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان نقش صنعت طیور در تأمین امنیت غذایی و مواد پروتئینی را در سبد غذایی خانوار بااهمیت دانست و افزود: در حال حاضر ۱۷ واحد مرغ گوشتی به ظرفیت ۳۴۹هزار و ۳۴۰ قطعه در هر دوره در این شهرستان فعالیت دارند.
همچنین مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان از پایان برداشت ۴۵ تن عسل از ۶هزار کلنی زنبور عسل در این شهرستان خبر داد و گفت: در مرحله اول برداشت عسل در ارسنجان که از اوایل تیرماه تا اواسط مردادماه انجام گرفت، بالغ بر ۳۰ تن عسل برداشت شد. وی مرحله دوم برداشت عسل در این شهرستان را اواخر شهریورماه اعلام کرد و افزود: در این مرحله نیز ۱۵ تن عسل تولید شده است. حسینی خرمی با اشاره به آغاز کوچ زنبورستان‌های شهرستان به مناطق گرمسیری استان ابراز کرد: زنبورداران برای تولید عسل بیشتر، در فصل تابستان به مناطق سردسیر مانند پاسارگاد، اقلید، سمیرم و شهرکرد و در فصل زمستان به شهرهای جنوبی لار، لامرد و فیروز آباد در استان فارس و شهرستان جم در استان بوشهر کوچ می‌کنند. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان با بیان اینکه ۱۵۰ زنبوردار در ارسنجان به این حرفه اشتغال دارند، گفت: این شهرستان به دلیل برخورداری از شرایط اقلیمی مناسب، مراتع غنی پوشیده از گل‌ها و گیاهان وحشی و مزارع یونجه و کلزا، مستعد پرورش زنبور عسل و تولید عسل طبیعی است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی