[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

عصر سقوط لبنیات ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره ای از عرضه سه قلم محصول پرمصرف لبنی با تخفیف ۱۰ درصدی جهت رفاه حال هموطنان از هفته آینده خبر داد. به گزارش ایسنا، امیرخسرو فخریان -رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره ای کشور- در خصوص اینکه چرا تا به امروز در فروشگاه‌های زنجیره ای خبری از این سه محصول با تخفیفات اعلامی نیست، گفت: تطبیق تولید با بازار به صورت آنی امکان پذیر نیست؛ برای مثال تولید کننده پنیر UF را به مدت پنج روز، ماست را ۴۸ ساعت و شیر را ۲۰ ساعت قرنطینه نگه می‌دارد و سپس در بازار عرضه می‌کند. فخریان با بیان اینکه طی اعلام انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران از روز چهارشنبه محصولات به تدریج برای عرضه در اختیار فروشگاه‌های زنجیره ای قرار می‌گیرد، افزود: از تاریخ اشاره شده از آن سه قلم اعلامی ابتدا شیر و روزهای بعد ماست و سپس هفته آینده پنیر در سطح فروش قرار می‌گیرد.
وی در خصوص میزان تناژ عرضه این محصولات به صورت روزانه گفت: این سه قلم سالانه در کشور ۱.۴میلیون تن تولید می‌شوند؛ بنابراین روزانه انتظار تولید ۴۵۰۰ تن توسط کارخانه و عرضه این میزان در فروشگاه‌های زنجیره ای را داریم.
فخریان با بیان اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای عضو این اتحادیه با کاهش حاشیه سود خود،  ۵ درصد تخفیفات اعمال می‌کنند، افزود: ۵ درصد تخفیف نیز از سهم توزیع شرکت‌های لبنی اعمال می‌شود.
رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره ای در ادامه گفت: این قیمت‌ها بر اساس قیمت شیر خام مصوبه شماره۰۲۰/۸۶۰۳ شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی درب گاوداری ۶۴۰۰ تومان و هر یک دهم درصد چربی ۸۰۰ ریال و نرخ روز مواد بسته بندی و نرخ ارز دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ توافق شده است.
بنا بر اعلام روابط عمومی اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره ای، فخریان همچنان افزود: قبلاً نیز اعلام آمادگی شده است که هر میزان از نرخ مصوب درج شده روی کالا کاهش یابد، با در نظر گرفتن تخفیفات رایج و با نرخ جدید کاهش یافته در شعب تحت پوشش اعضای این اتحادیه عرضه خواهد شد.
گفتنی است این تصمیم در راستای حفظ لبنیات در سبد خانوار اخذ شده که سه قلم فرآورده شیر نایلونی ۹۰۰ گرمی ۱. درصد چربی به قیمت ۷۴۰۰ تومان و ماست دبه‌ای ۲.۵ کیلویی ۱.۵ درصد چربی به قیمت ۳۰هزار و ۶۰۰ تومان و پنیر لیوانی UF ۴۰۰ گرمی نسبتاً چرب به قیمت ۲۰هزار تومان توزیع می‌شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی