[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

وزیر کشور: همه اصناف باید تا ۳۰ مهر واکسن کرونا بزنند، روزنامه شیراز نوین

وزیر کشور از مهلت ۱۰ روزه برای واکسینه شدن مشاغل و اصناف مرتبط با مردم خبر داد و گفت: وزارت بهداشت باید تأیید کند این جمعیت ۳میلیون نفری واکسن زده‌اند و می‌توانند در محل کسب حاضر شوند.
به گزارش ایرنا، احمد وحیدی دیروز سه شنبه پس از نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در جمع خبرنگاران گفت: یکی از موضوعات کاملاً متصور و بسیار مهم، نگرانی از بروز پیک ششم است. بنابراین همه مراقبت کنیم تا وارد پیک ششم نشویم؛ چون حتماً دارای آثار بسیار سوء بوده و برای مردم گرفتاری ایجاد خواهد کرد. فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در ادامه از مردم خواست که هرچه سریع‌تر واکسینه شوند و گفت: واکسینه شدن به معنای رعایت نکردن شیوه‌نامه‌ها نیست‌ و همه باید پروتکل‌ها را رعایت کنند. وحیدی افزود: در نشست دیروز وضعیت کرونای برخی استان‌ها به تفکیک رسیدگی و قرار شد در برخی استان‌ها که دچار مشکلات هستند، مسئولان و دانشگاه‌های علوم‌پزشکی این استان‌ها بیشتر مراقبت کنند. وی با بیان اینکه در این نشست درباره رفع طرح محدودیت و انجام طرح سکوی هوشمند بحث شد، گفت: نرم افزاری که در مرکز چند استان آزمایش شد، اجرا شد. این پلتفُرم با کمی وقفه وصل می‌شد که قرار شد این مشکل رفع شود. وحیدی درباره رفع طرح محدودیت و انجام طرح سکوی هوشمند، گفت: باز شدن اصنافی که مستقیم با مردم سروکار دارند، از یک تاریخ به بعد منوط به دریافت واکسن شده است. وزیر کشور با بیان اینکه نیمی از اصناف هنوز واکسن دریافت نکرده اند، افزود: وزارت بهداشت باید تأیید کند که این جمعیت ۳میلیون نفری واکسن زده و این دسته از اصناف می‌توانند در محل کسب و کارشان حضور داشته باشند. وحیدی خاطرنشان کرد: آمادگی داریم روزانه ۳میلیون نفر را واکسن بزنیم و در این راستا اصناف برای دریافت واکسن تا ۱۰ روز دیگر فرصت دارند. 
وی همچنین با اشاره به واکسن دانش آموزان و بازگشایی مدارس در سطح یک و ۲، گفت: ۵۰۰ مرکز برای واکسن دانش آموزان وجود دارد. وحیدی ادامه داد: درباره اثربخشی واکسن‌ها باید گفت که واکسن‌های ساخت داخل خود را در ارزیابی‌ها خوب نشان داده‌اند و تمایل خوبی برای دریافت این واکسن در استان‌ها وجود دارد. همچنین تزریق واکسن خارجی هم انجام می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی