[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

سوخت تشویقی برای ناوگان باری، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری شیراز گفت: سهمیه تشویقی سوخت ناوگان باری صرفاً به خودروهایی تعلق می‌گیرد که مالک یا راننده خودرو پروانه فعالیت و اشتغال دریافت کرده باشند.
آرش نعمتی گفت: کنترل، نظارت و سامان‌دهی رانندگان و ناوگان حمل و نقل بار در محدوده شهر شیراز اعم از سبک، نیمه سنگین و سنگین رسالت مهم این سازمان است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری شیراز، او در پاسخ به اینکه چرا رانندگان ناوگان بار درون شهری باید پروانه فعالیت و اشتغال اخذ کنند، گفت: بر اساس ماده ۹ قانون توسعه حمل و نقل بار و مدیریت سوخت کشور در سال ۸۶ و بر اساس ماده ۳۲ قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی ناوگان، سازمان مدیریت حمل و نقل بار به عنوان سازمان متولی موظف است بر اساس این قوانین سامان‌دهی و نظارت بر ناوگان‌ها را بر عهده بگیرد. نعمتی توضیح داد: ناوگان‌های حمل و نقل بار به چند دسته سبک زیر ۳.۵ تن، نیمه سنگین از ۳.۵ تا ۶ تن و سنگین با وزن بالاتر از ۶ تن تقسیم می‌شوند. در سطح شهر شیراز حدود ۶۰هزار دستگاه خودروی باری وجود دارد که بیش از ۱۲هزار دستگاه از این خودروها سامان‌دهی شده اند.
او تأکید کرد: سازمان مدیریت سوخت کشور، یارانه سوخت را برای ناوگان بنزینی، تنها منوط به اخذ پروانه اشتغال و فعالیت گذاشته که در صورت صدور باربرگ روزانه حمل بار، رقم قابل توجهی به صورت ریالی به حساب مالک خودرو واریز می‌شود؛ بنابراین مالکان خودروهای باری بنزینی با در دست داشتن یکی از کارت‌های حساب بانکی خود (به جز ملی، رفاه و کشاورزی) و مراجعه به جایگاه‌های سوخت، می‌توانند از اعتبار سهمیه سوخت خود اطلاع 
حاصل کنند.
رئیس سازمان حمل و نقل بار درون شهری شهرداری شیراز ادامه داد: برای ناوگان دیزلی حمل و نقل بار نیز یارانه سوخت لحاظ شده که سهمیه مذکور در کارت سوخت خودرو شارژ می‌شود.
نعمتی عنوان کرد: بر اساس مصوبه هیئت وزیران مهلت استفاده از سهمیه اعتباری بنزین ناوگان باری از یک ماه به سه ماه افزایش یافته است؛ بنابراین اعتبار ریالی باقی‌مانده سهمیه سوخت که بر اساس پیمایش خودرو به حساب مالکان واریز می‌گردد، به ماه بعد منتقل می‌شود و تا سه ماه قابل ذخیره خواهد بود.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری شیراز یادآور شد: مالکان و رانندگان ناوگان بار می‌توانند با مراجعه به سایت transport.shiraz.ir نسبت به اخذ پروانه فعالیت و اشتغال اقدام کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی