[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

کلوچه خرمایی، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم برای 12نفر
آرد: 2 و نیم لیوان
شکر: 1/2لیوان 
شیر ولرم: 1/3لیوان
نمک: 1/4قاشق چای‌خوری
پودر مخمر: 2قاشق چای‌خوری
کره: 4قاشق غذاخوری
خرما: به مقدار لازم 
تخم مرغ: برای رومال
 
طرز تهیه 
آرد، شکر، نمک و پودر مخمر را داخل کاسه‌ای بریزید و مخلوط کنید. شیر ولرم را کم‌کم به مواد خشک اضافه کنید و پس از اینکه مواد مخلوط شدند، کره آب شده را اضافه کنید. سپس با دست ورز دهید تا خمیر لطیف و یکدستی به دست بیاید.
خمیر را داخل کاسه‌ای که چرب کرده‌اید قرار دهید. در ظرف را بپوشانید و خمیر را به مدت 1ساعت در جای گرمی استراحت دهید تا حجم آن 2برابر شود. سپس خمیر را به 14قسمت مساوی تقسیم کنید، خمیرها را با دست گرد کنید و 15دقیقه استراحت دهید.
پوست و هسته خرماها را بگیرید و با پشت چنگال یا میکسر خرما را له کنید (می‌توانید مقداری کنجد به خرما اضافه کنید). به نوبت خمیرها را کف دست‌تان پهن کنید و مقداری خرما در مرکز هر خمیر قرار دهید. خمیر را از اطراف جمع کنید و به شکل گرد حالت دهید.
ته سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید. خمیرها را روی سینی بچینید. می‌توانید خمیر را به شکل گرد شکل دهید یا با قیچی اطراف خمیر را برش بزنید و مرکز آن را با انگشت کمی گود کنید تا به شکل گل شود.
تخم‌مرغ را با چنگال بزنید، سپس روی خمیرها را با تخم‌مرغ برس بکشید و کمی کنجد روی کلوچه‌ها بپاشید. سینی را داخل فری که از قبل با دمای 180درجه سانتیگراد روشن کرده‌اید و گرم شده است به مدت 10 تا 15 دقیقه قرار دهید تا کلوچه‌ها طلایی شوند.
کلوچه‌ها را پس از پخت از فر خارج کنید. روی آنها را با روغن یا کره آب شده برس بکشید و سرو کنید. کلوچه‌ها را می‌توانید با مواد دیگری نیز پر کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی