[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

استقبال جامعه ورزش از فاتحان اسلو، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین
فرنگی‌کاران افتخارآفرین شیرازی عصر دیروز به شهرشان بازگشتند و با استقبال علاقه‌مندان به کشتی و برخی مسئولان مواجه شدند.
شیراز در مسابقات جهانی کشتی فرنگی که در شهر اسلو، پایتخت کشور نروژ برگزار شد چهار نماینده داشت. همچنین رحیم گیوی به عنوان مربی در کنار تیم بود.
محمدرضا گرایی پس از کسب مدال طلای المپیک، در مسابقات جهانی هم به مدال طلا دست یافت تا احتمالاً مرد سال ورزش کشور باشد. میثم دلخانی هم که متأسفانه در المپیک نتوانست به میدان برود(به دلیل المپیکی نبودن وزن او) در مسابقات جهانی نشان داد که توانایی کسب مدال المپیک را هم داشته. این فرنگی‌کار سپیدانی مقتدرانه مدال طلا را به دست آورد.
اما کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی یعنی محمدعلی گرایی، باز هم مثل المپیک در عین شایستگی مغلوب شد. محمدعلی رقبایش را به راحتی شکست داد اما در یک مسابقه با نتیجه‌ای عجیب مغلوب شد و نتوانست به مدال طلا برسد. با این حال توانست به سومین مدال برنز خود در مسابقات جهانی دست پیدا کند.
محمدرضا مختاری نیز دیگر کشتی‌گیر استان فارسی بود که در این رقابت‌ها حضور داشت. او در مسابقه نخست با اقتداری مثال زدنی پیروز شد اما دو کشتی بعدی را واگذار کرد تا با کسب عنوان پنجم، ده امتیاز نیز به حساب تیمی‌کشورمان واریز کند. به او نیز در آینده می‌توان برای کسب مدال‌هایی رنگارنگ، دل بست.
محمدرضا گرایی گفت: ممنون از اینکه دعای خیرتان را از فرزند کوچک ایران دریغ نکردید تا بتوانم هم در المپیک و هم در مسابقات جهانی سربلند به کشور عزیزمان بازگردم، سپاس از همه دوستان خوب و مهربانم بابت پیام‌های تبریکِ پرمحبت و زیبا. لطف و محبت شما همیشه بیش از انتظارات من بوده است. ممنون از اقیانوس محبتتان.
میثم دلخانی دیگر طلایی کشتی فارس در جهان نیز گفت : اینک با خیالی آسوده قدم در وطن نهادم و شرمنده شما عزیزان، مردم غیور و وطن دوست ایران نشدم. ‎به دستان رنج دیده شما بوسه می‌زنم که همواره دعا و مهرتان همراه و همدم سختی‌های ما بوده است. ‎قهرمانی، هدیه کوچکی است از من به یکایک مردم خوب کشورم. دعاهای زیبایتان را از ما سربازان کوچک وطن، دریغ نکنید که پشتوانه‌ای ستبر و استوار برای موفقیت‌های ماست
رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان روزهای 15 تا 18 مهرماه در شهر اسلو نروژ برگزار شد که در پایان میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم، محمدرضا گرایی در وزن 67 کیلوگرم، محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم و علی‌اکبر یوسفی در وزن 130 کیلوگرم به مدال طلا و محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم و پژمان پشتام در وزن 82 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.
تیم ایران در رده‌بندی تیمی ‌نیز با کسب 146 امتیاز به‌عنوان نایب قهرمانی دست یافت. تیم‌های روسیه و آذربایجان به ترتیب با 152 و 107 امتیاز اول و سوم شدند.
اعضای تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان پس از حضور در این رقابت‌ها، دوشنبه شب از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) به کشور بازگشتند و مورد استقبال پر شور مردم، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سایر مسئولان وزارت ورزش و مسئولان فدراسیون کشتی و خانواده‌های خود قرار گرفتند و نفرات شیرازی نیز عصر دیروز(سه‌شنبه) به شیراز رسیدند و با استقبال خوبی از سوی مردم و مسئولان مواجه شدند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی