[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

با توجه به برنامه دراز مدت، مسئولیت را پذیرفتم، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم فوتبال زیر 23 سال کشورمان در مورد اردوهای پیش روی تیم امید عنوان کرد: خیلی خوشحال هستم که بعد از سال‌ها به فوتبال ایران برگشتم و در این سمت قصد دارم کمک کنم. با توجه به اینکه یک برنامه‌ریزی درازمدت وجود داشت، من مسئولیت قبول کردم و اگر این برنامه کوتاه‌مدت بود قبول نمی‌کردم. برای اولین بار است که 2.5 سال قبل از المپیک شروع و بازیکنان را انتخاب کردیم. در حال حاضر هم خودمان را آماده می‌کنیم تا یک تیم خوب را شکل دهیم.
مهدوی‌کیا درباره نسل جدید بازیکنانی که در تیم امید حضور پیدا کرده‌اند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه شرایط خوبی داریم و بازیکنانی که در اردو هستند در لیگ برتر و لیگ یک بازی می‌کنند و بسیار‌ی از آن‌ها در تیم‌های نوجوانان و جوانان بازی کردند. فوتبال ما پتانسیل خوبی دارد و اگر برنامه داشته باشیم و خوب کار کنیم قطعاً شرایط بهتری در آسیا خواهیم داشت. کشورهای دیگر مثل کره، ژاپن، عربستان و استرالیا در فوتبال پایه بهتر از ما کار کردند و نتایج بهتری گرفتند. ما در رده امید 44 سال است که به المپیک صعود نکردیم و این نشان می‌دهد که حریفان ما برنامه‌ریزی بهتری داشتند. در دوره‌های گذشته متأسفانه تیم‌های امید ما خیلی دیر کارشان را شروع کردند، ولی این بار با توجه به برنامه دراز‌مدت قبول مسئولیت کردم و امیدوارم که اتفاقات خوبی رقم بخورد.
وی در واکنش به این موضوع که ‌ تیم‌های نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سالان ما توانسته‌اند به جام جهانی صعود کنند، ولی صعود به المپیک برای تیم امید ما طلسم شده است، تصریح کرد:‌ این موضوع علت‌های زیادی دارد. هر دوره را که نگاه کنیم مشکلات و مسائلی وجود داشته است. یک دوره دیر شروع کردیم و دوره‌ای دیگر بازیکنان کلیدی نتوانستند به اردو اضافه شوند. الآن ما یک مقدار کار را زودتر شروع کردیم و امیدوارم با حمایت فدراسیون یک برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم و با رقیبان خوب‌مان رقابت خوبی داشته باشیم. در دوره‌ قبل خیلی تغییرات در چند مرحله در کادر فنی وجود داشت و خیلی اتفاقات افتاد که به تیم ضربه زد و امیدوارم در این مرحله با برنامه‌ریزی درست بتوانیم موفق شویم. بحث ملی را خیلی در حرف‌های‌مان مطرح می‌کنیم، ولی در عمل باید ازخودگذشتگی داشته باشیم و اجازه دهیم این تیم شکل بگیرد و یک کار خوب انجام دهیم.
مهدوی‌کیا خاطرنشان کرد: یک مشکلاتی از گذشته بوده و هنوز هم پابرجاست، این است که خیلی از مسابقات ما در روزهای فیفا نیست و ما با باشگاه‌ها مشکل داریم و نمی‌توانیم بازیکنان‌ را در اختیار داشته باشیم. من طی ملاقاتی هم که با مسئولان اماراتی و قطری داشتم خواستم که یک نامه به AFC بزنیم  و بگوییم چه ایرادی دارد در روزهای فیفا بازی‌های رده امید برگزار شود. نمی‌دانیم علت این برنامه‌ریزی چه چیزی است! اگر برنامه‌ریزی درستی صورت بگیرد خیلی به ما کمک می‌کند و می‌توانیم با باشگاه‌ها هم تعامل داشته باشیم. یکی دو بازیکن در اردوی گذشته ما نبودند، ولی باز امیدواریم که بتوانیم تمام نفرات‌مان را در اختیار داشته باشیم. یک مشکل دیگر ما بحث خروج از کشور بازیکنان است، امیدوارم یک تفاهم‌نامه‌ای امضا شود تا این مشکل حل شود. امیدوارم این تعاملات را داشته و بازیکنان را در اختیار داشته باشیم و بتوانیم یک اتفاق خوب را رقم بزنیم.
سرمربی تیم فوتبال زیر 23 سال کشورمان در پاسخ به این سؤال که تا پیش از برگزاری مسابقات، بازی تدارکاتی انجام خواهند داد، گفت: ما پیش‌بینی بازی دوستانه بین‌المللی کرده بودیم، ولی این اتفاق نیفتاد. دو بازی تدارکاتی داخلی هم داریم که یکی را انجام دادیم و یک‌سری از بازیکنان ما در لیگ یک هم بازی می‌کنند و بعد از هفته اول مسابقات ان‌شاءالله به تاجیکستان می‌رویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی