[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۵
  • دوره جدید

رئیس‌کل دادگستری فارس تأکید کرد: حفاظت از منابع آب موضوع مهم نزد دستگاه قضایی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس در مراسم معارفه رئیس دادگستری شهرستان مرودشت گفت: برای تحقق منویات رئیس قوه قضائیه و رسیدن به اهداف مهم دستگاه قضایی، قضات، عوامل و زیرمجموعه دادگستری در اجرای عمل نمودن به سند تحول قضایی به ‌ویژه برخورد و مقابله با فساد اهتمام بیشتری داشته باشند.
حجت‌الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس در آیین تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان مرودشت، قضات و کارکنان دادگستری استان فارس را افراد صالح و بدنه دستگاه قضایی را سالم دانست و اظهار کرد: قضات و کارکنان دادگستری استان افرادی مؤمن، انقلابی و سالم هستند.
وی با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع یکی از برنامه‌های مهم در دوران تحول و تعالی دستگاه قضایی است، گفت: با معدود افرادی که بخواهند با عدم پایبندی به اصول تکریم ارباب رجوع چهره دستگاه قضایی خدشه دار کنند بدون هیچ‌گونه اغماضی برخورد قاطع خواهد شد. وی افزود: برای تحقق منویات رئیس قوه قضائیه و رسیدن به اهداف مهم دستگاه قضایی، قضات، عوامل و زیرمجموعه دادگستری در اجرای عمل نمودن به سند تحول قضایی به ‌ویژه برخورد و مقابله با فساد اهتمام بیشتری داشته باشند.
این مقام ارشد قضایی استان فارس با بیان اینکه زندان باید جای مفسدان و مجرمان جرائم خشن باشد، تصریح کرد: مسئولان دستگاه قضایی تحت هیچ شرایطی با مفسدان و متخلفان مماشات نخواهند داشت و به طور کلی زندان باید جای مفسدان باشد، نه افرادی که به خاطر جرائم خُرد و جرائم مالی غیرعمد یا نپرداختن مهریه اسیر حبس شده اند؛ لذا از قضات تقاضا داریم با چشمان تیزبین خود مراقبت نموده تا جامعه سالم بماند. 
حجت الاسلام و المسلمین موسوی در ادامه با بیان اینکه بشر نیازمند نصیحت است، اظهار کرد: رئیس دادگستری و دادستان شهرستان مرودشت با حضور در مناسبت‌های مختلف از ظرفیت امام جمعه، علما و روحانیون جهت ارائه نصایح اخلاقی بهره لازم را ببرند.
وی در ادامه تکریم و احترام ارباب‌رجوع را مورد تأکید قرار داد و خطاب به کارکنان دادگستری گفت: مردم در اولویت کارهایتان باشد و آنان را احترام کنید و درب اتاق‌هایتان به روی مردم باز بگذارید و خود را خدمتگزار مردم بدانید.
رئیس کل دادگستری فارس با بیان اینکه منصب قضاوت زمان و مکان نمی‌شناسد، عنوان کرد: با اختیاراتی که قضات دارند و با داشتن تقوای الهی در صدور رأی خود، خدا و قانون را مافوق ببینید و نسبت به اجرای عدالت و ارائه خدمات قضایی به امورات مربوط به زندان اهتمام ورزیده و در زمینه حل مشکلات برخی از زندانیان که قابل گذشت است، اقدام نمایید. حجت الاسلام و المسلمین موسوی در پایان با بیان اینکه شهرستان مرودشت یکی از قطب‌های تولید کشاورزی در سطح کشور می‌باشد، اظهار کرد: به دلیل اهمیت و جایگاهی که در بحث تولیدات این شهرستان وجود دارد، موضوع حفاظت از منابع آب مرودشت به عنوان یکی از موضوعات مهم نزد دستگاه قضا می‌باشد و چنانچه احدی قصد تخلف و سوء استفاده در این زمینه را داشته باشد، در چهارچوب قانون برخورد خواهیم نمود.
گفتنی است در پایان این نشست رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تقدیر از تلاش‌های قاضی علی فاتحی، با حکم ریاست قوه قضائیه قاضی علی اکبر مظفری را به عنوان رئیس دادگستری شهرستان مرودشت معرفی کرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی