[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

ویژه‌برنامه‌های شهادت امام حسن عسکری(ع) در حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 ویژه برنامه‌های شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت حضرت مهدی(عج) در حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار می‌شود.
به گزارش تسنیم، «آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) محور تمامی برنامه‌های فرهنگی و مذهبی شیراز و استان فارس باشد»؛ این موضوعی است که بارها و بارها از سوی نماینده ولی‌فقیه در استان فارس درخواست شده و تأکید تولیت جدید این آستان مقدس نیز توجه به برنامه‌های فرهنگی اعلام شده است. 
در همین راستا به مناسبت‌های مختلف، ویژه برنامه‌هایی در حرم مطهر احمدبن‌موسی(ع) برنامه‌ریزی می‌شود که از جمله آن‌ها آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) است. این برنامه که با شهادت امام حسن عسکری(ع) همراه است، در حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار می‌شود. 
بر این اساس برنامه‌های حرم مطهر از عصر دیروز آغاز شده و تا روز شنبه ادامه دارد. محفل انس با قرآن ویژه خواهران در روز چهارشنبه و ویژه زائران در روز پنجشنبه از جمله برنامه‌هایی است که در این چند روز اجرا می‌شود. 
روز پنجشنبه همزمان با نماز مغرب و عشا مراسم سوگواری در حرم مطهر شاهچراغ(ع) همراه با قرائت دعای کمیل توسط سید مصطفی موسوی نژاد برگزار می‌شود. همچنین در روز جمعه بعد از اقامه نماز جمعه نیز تجمع بزرگ عزاداران به همراه مرثیه‌سرایی برای شهادت امام حسن عسکری(ع) برگزار می‌شود. 
شامگاه جمعه و روز شنبه برنامه‌های جشن ویژه حضرت ولی عصر(عج) برگزار می‌شود که مداحان اهل بیت(ع) به شعرخوانی و منقبت‌خوانی می‌پردازند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی