[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

ارتقای سطح رتبه‌بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز، دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس بیان کرد: بر اساس ارزیابی اداره کل آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، رتبه همه مراکز تحقیقاتی واحد شیراز با صعود نسبت به سال قبل در جایگاه بالاتری قرار گرفتند.
محمدرضا قائدی افزود: «مرکز تحقیقات هنر و معماری» واحد شیراز با دو پله صعود نسبت به سال قبل و «مرکز تحقیقات فناوری نانو (فمتو)» این واحد دانشگاهی با یک پله صعود نسبت به سال قبل هر دو به بالاترین سطح ارزیابی یا سطح ۱ (مطلوب) ارتقا یافتند. همچنین «مرکز تحقیقات مهندسی شیمی، نفت و پلیمر» این واحد دانشگاهی نیز با صعود نسبت به ارزیابی قبل به سطح ۲ (متوسط) ارتقا یافته است. قائدی همچنین از تلاش‌های پژوهشی صورت گرفته در این سه مرکز تحقیقاتی که با پیگیری امور تحقیقاتی و جدیت در کسب این موفقیت تأثیرگذار بودند، تشکر کرد.
معاون پژوهش و فناوری واحد شیراز نیز در این راستا اظهار کرد: داشتن طرح‌های پژوهشی و اجرایی برون دانشگاهی، برگزاری دوره‌های آموزشی برون دانشگاهی توسط اعضای هیئت‌علمی این مراکز تحقیقاتی باعث این ارتقا در سال جاری گردیده است. 
محمدمهدی جباری درباره عملکرد و فعالیت‌های این مرکز تحقیقاتی به روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز گفت: این مراکز تحقیقاتی با استفاده از پتانسیل اعضای هیئت‌علمی و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی پیشرفته، علاوه بر انجام پروژه‌های تحقیقاتی برون دانشگاهی و طرح‌های نیمه صنعتی و صنعتی، با انعقاد قراردادهای پژوهشی و ارائه خدمات آزمایشگاهی به صنایع خارج از دانشگاه، جذب دانشجویان در بخش فناوری و بومی‌سازی برخی از دستگاه‌های آزمایشگاهی یا کاربردی و کسب دانش فنی ساخت محصولات، به دستاوردها و افتخارات مختلفی دست یافتند.
الهام دهقانی ، رئیس مرکز تحقیقات معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز، در این خصوص عنوان کرد که این مرکز تحقیقاتی با فراهم ساختن زیرساخت‌های کالبدی- فضایی و علمی- پژوهشی، سعی کرده که با سایر ارگان‌های شهری از طریق انعقاد تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای تحقیقاتی، تعاملی سازنده برقرار نماید. این فرایند در طی فعالیت مرکز ضمن استفاده از پتانسیل اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی فعال در عرصه پژوهش، منجر به انجام طرح‌های پژوهشی و خدماتی برون‌دانشگاهی و همچنین برگزاری سمینارها و کارگاه‌های تخصصی در حوزه معماری و شهرسازی گردیده است. 
سعید پرهوده، رئیس مرکز تحقیقات فناوری‌ نانو (فمتو) با اشاره به اینکه امروزه استفاده از فناوری‌های جدید و پیشرفته جزئی جدانشدنی از اقتصادی کردن پروژه‌های صنعتی می‌باشد، بیان کرد: ماندگاری صنایع قدیمی در بازار پررقابت دنیای امروز منوط به به‌کارگیری دانش و فناوری‌های نوین است تا با افزایش بهره‌وری و کاهش ضایعات سبب رقابت‌پذیری صنایع گردد. 
همچنین محمدصادق توللی، رئیس مرکز تحقیقات مهندسی شیمی نفت و پلیمر این واحد نیز با اشاره به تلاش‌های برنامه‌ریزی شده بلندمدت به اهداف این مرکز جهت تبدیل به یک مرکز تحقیقات شاخص خبر داد. توللی، ارتباط مستمر با صنایع دولتی و خصوصی، تعریف طرح‌های پژوهشی و جذب گرنت‌ها، اجرای طرح حمایت از پایان‌نامه‌های مستعد دانشجویی (طرح شهید تندگویان) و ۷ موضوع ساخت نمونه اولیه دستگاه و محصولات شیمیایی را در کنار انتشارات نتایج علمی از دیگر افتخارات این مرکز برشمرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی