[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

برای نخستین بار؛ پرواز آزمایشی همزمان دو خودروی پرنده انجام شد، روزنامه شیراز نوین

خودروی پرنده «ایراسپیدر» که می‌تواند در ۲.۸ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر برساعت برساند، برای نخستین بار یک تست دوتایی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، پرواز آزمایشی دو هواپیمای بی‌سرنشین ایراسپیدر آخر سپتامبر و در آسمان مکانی که نام آن فاش نشده واقع در نزدیکی آدلاید در جنوب استرالیا انجام شده است. این نخستین باری است که دو هواپیمای بی‌سرنشین همراه یکدیگر در آسمان پرواز می‌کنند.
این رویداد دستاورد مهمی است زیرا ایر اسپیدر برای رقابت با وسایل نقلیه هوایی دیگر طراحی شده است. وسیله نقلیه هوایی این شرکت در حقیقت یک اکتاکوپتر برقی یا ترکیبی از هلی کوپتر، جت جنگنده و خودروی مسابقه فورمول یک است.
مدلی که در این آزمایش شرکت کرد سومین نمونه اولیه اکتاکوپتر مذکور به نام Mk3 است که در ماه فوریه رونمایی شده بود و هم اکنون در مرحله آزمایش است.
قرار است نخستین ایراسپیدر برقی سرنشین‌دار در ۲۰۲۲ میلادی رونمایی شود .Mk3 دارای ۸ پروانه و جنس بدنه آن از فیبر کربنی است. این وسیله نقلیه می‌تواند حداکثر با سرعت ۷۵ مایل برساعت حرکت کند. با توجه به اینکه سرعت این وسیله نقلیه هوایی در ۲.۸ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد ،Mk3 از لامبورگینی Huracan Evo و فراری ۸۱۲ Superfast سریع‌تر است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی