[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

مشکل زمین نداریم ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی گفت: اعتبار خوبی در حوزه ساخت بزرگ‌راه و آزادراه و رفع مناطق حادثه خیز استان فارس در نظر گرفته شده است. درمورد راه آهن شیراز- بوشهر نیز باید گفت که در سفر رئیس جمهور به بوشهر و بازدید از قطعه ۱۰ این راه آهن که احداث آن شروع شده اما پیشرفت مناسبی نداشته است، تمهیداتی دیده شد که توسعه این خط پیشرفت داشته باشد و قرار است مدل تأمین مالی آن از سوی وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد شود.
رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان فارس و در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر استانی رئیس جمهور به این استان گفت: روز پنجشنبه جلسه بسیار خوبی با شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان فارس برگزار شد. اتفاقات بسیار خوبی در این سفر برای استان اتفاق خواهد افتاد و منابع مالی مناسبی برای توسعه بزرگ‌راه‌ها و آزادراه‌ها در نظر گرفته خواهد شد. از جمله آزادراه اصفهان- شیراز که اکنون ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و منابع مالی برای ادامه این پروژه مشخص می‌شود.
وی افزود: دوبانده کردن محور فارس به عسلویه و جم از دیگر اقداماتی است که برای آن برنامه‌ریزی شده است. این محور برای تردد مناطق جنوبی فارس بسیار مهم است و اعتبار خوبی برای آن پیش‌بینی شده است. ان‌شاء‌الله احداث این مسیر به زودی آغاز و ظرف ۳ سال آینده انجام خواهد شد. در مجموع باید گفت که اعتبار خوبی در حوزه ساخت بزرگ‌راه و آزادراه و رفع مناطق حادثه خیز استان فارس در نظر گرفته شده است. 
وزیر راه و شهرسازی سپس با اشاره به برنامه‌ها برای تولید مسکن در استان فارس گفت: قرار بر این است که در کل کشور ظرف چهار سال ۴میلیون واحد مسکونی احداث شود و به این منظور باید در فاز نخست احداث ۲میلیون واحد مسکونی شروع شود. برای ساخت مسکن در استان فارس مشکلی از لحاظ زمین نداریم. تسهیلات خوبی نیز در قانون جهش تولید مسکن پیش‌بینی شده و خدمات دولت در این زمینه نیز رایگان است.
وی ادامه داد: بر این موضوع در جلسه روز پنجشنبه تأکید شد که همه مردم فارس که نیاز به مسکن دارند و فرم ج آنها سبز است، می‌توانند برای دریافت مسکن ثبت نام کنند. با توجه به تجربه مسکن مهر و اقدام ملی بنا بر این است که متقاضی محور مسکن بسازیم. بنابراین هرجا که مردم ثبت نام کنند، زمین دولتی داریم و خدمات تسهیلات نیز به متقاضیان ارائه می‌شود. در روستاها نیز بنیاد مسکن برای احداث واحدهای مسکونی تعهداتی دارد.
قاسمی افزود: سهم استان فارس از این دومیلیون واحد حدود ۱۰۰هزار واحد است که به زودی احداث آن در روستاها، شهرستان‌ها و مرکز استان آغاز خواهد شد. قانون جهش تولید مسکن دهک‌هایی که واجد شرایط دریافت زمین هستند را مشخص کرده و زمین‌های ۹۹ساله مجانی به این افراد اهدا خواهد شد. تسهیلات بسیار خوب و ارزان‌قیمت برای دهک‌های پایین دیده شده و بسیاری از خدمات را دولت مجانی تقبل می‌کند. بنابراین باید گفت که این طرح یک فرصت استثنایی برای خانه‌دار شدن است.
این عضو کابینه سیزدهم در ادامه با اشاره به ضرورت نوسازی کامیون‌های فرسوده در کشور گفت: ناوگان باری کشور فرسوده است و نیاز به نوسازی دارد. بخش قابل توجهی از این نیاز می‌تواند توسط کارخانجات داخلی تأمین شود. جلسات مشترکی با وزیر صمت در این حوزه داشتیم تا تمهیدات لازم اتخاذ شود. قطعاً اولویت نوسازی ناوگان با تولید داخل خواهد بود. 
وی افزود: روز پنجشنبه توفیق داشتیم در خدمت ورزشکاران استان فارس و کسانی که توانستند با اخذ مدال طلا پرچم جمهوری اسلامی ایران را سرافراز کنند، بوده و از آنها قدردانی کردیم. امیدوارم مشکل مسکن این عزیزان نیز به زودی حل شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی