[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۹
  • دوره جدید

حاشیه حرم پاک‌سازی شود ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس ضمن تأکید بر لزوم تعیین تکلیف طرح توسعه حرم مطهر شاهچراغ(ع) و تسهیل فرایند اجرای این طرح گفت: در کنار فراهم کردن شرایط دسترسی به حرم مطهر از طریق قطار شهری، ضرورت دارد که آسیب‌های اجتماعی موجود در اطراف حرم و بافت تاریخی نیز رفع شود. به گزارش ایرنا، محمدهادی ایمانیه، در شورای اداری استان فارس که با حضور رئیس جمهوری برگزار شد، افزود: آسیب‌ها و مشکلاتی که در اطراف این حرم مطهر وجود دارد، در شأن این مکان مقدس نیست و باید سامان‌دهی شود. او ادامه داد: قطعاً رفع مشکلات اطراف حرم مطهر شاهچراغ(ع) در گرو تعیین تکلیف طرح توسعه آن است. وی، خشک‌سالی چندساله را از دیگر مشکلات فارس برشمرد و بیان کرد: با تکمیل سدهای نیمه تمام استان، انتقال آب خلیج فارس به استان و اجرای آبخیزداری می‌توان این بحران را مدیریت کرد. استاندار فارس افزود: حوادث رانندگی و تصادفات جاده‌های منجر به فوت، پروژه‌های نیمه تمام راه‌سازی و آزادراهی، تکمیل قطار شهری شیراز و ضعف در تأمین زیرساخت‌های خدماتی شهرک‌های صنعتی از دیگر مشکلاتی است که استان با آن مواجه است.
ایمانیه گفت: در بحث شرکت‌های دانش بنیان نیز به دلیل عدم تفویض اختیار، روند صدور مجوز تأسیس این شرکت‌ها با مشکل همراه شده است. وی اظهار داشت: فارس در زمینه فعالیت خیران جزو استان‌های پیشرو است و مهم‌ترین درخواستی که خیران از مسئولان دارند این است که در مسیر فعالیت آنها مانع تراشی نکنند.
او گفت: تکمیل ورزشگاه‌های نیمه تمام و بازمانده از گذشته، تولید مسکن، اصلاح طرح پزشک خانواده شهری، تکمیل بیمارستان‌های نیمه تمام در شهرستان‌های استان و تسریع در اجرای پروژه شهر سلامت از دیگر مواردی است که نیاز است در استان دنبال شود. ایمانیه افزود: در بحث حمایت از نخبگان نیز پرداخت وام ۵۰۰میلیون تومانی به ۶۰۰ نفر از نخبگان در کشور دنبال می‌شود که لازم است هم مبلغ و هم تعداد افزایش یابد.
آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران شامگاه پنجشنبه در پایان سفر استانی خود به فارس، شیراز را به مقصد تهران ترک کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی