[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

معاون پرستاری وزارت بهداشت: پرستاری یک حرفه علمی توأم با روحیه دلسوزی است، روزنامه شیراز نوین

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشستی با معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مترون‌های بیمارستان‌های شیراز، عنوان کرد: پرستاران به صورت حرفه ای، علمی و توأم با روحیه دلسوزی مادرانه از بیماران مراقبت می‌کنند و ایستادگی ایثارگرانه مدافعان سلامت در بحران‌ها به ویژه بحران کرونا، به خوبی اثبات شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عباس عبادی» با اشاره به پیشینه علمی و علوم سلامت در فارس و همچنین تربیت نوابغ و مدیران و مسئولان کشوری دلسوز در دانشکده پرستاری شیراز، از خدمات ارزنده، تلاش بی وقفه و پیگیری‌های دکتر «مریم حضرتی» معاون پرستاری پیشین وزارت بهداشت که از دانش آموختگان پرستاری در شیراز است نیز قدردانی کرد.
او با اشاره به اینکه آمارها نشان می‌دهد تلاش کادر بهداشت و درمان مجموعه سلامت فارس در کاهش مرگ و میر و تأمین سلامت بیماران بسیار مؤثر بوده است، تأکید کرد: طبق شاخص‌های اعلام شده در حوزه کیفیت خدمات درمانی کشور، موفقیت فارس در مدیریت این بحران، نشان از تدبیر، برنامه ریزی و تلاش بی نظیر و شبانه روزی ستاد مدیریت کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز دارد که با همدلی مدافعان سلامت به ویژه پرستاران انجام گرفته است.
دکتر عبادی درباره پیگیری‌های انجام شده درباره جذب و پرداخت مطالبات پرستاران که در اولویت دستور کار معاونت پرستاری وزارت بهداشت قرار دارد نیز توضیحاتی ارائه داد و تأکید کرد: باید تسریع و تسهیل فرایند جذب و گزینش پرستاران استان فارس، در اولویت دستور کار مسئولان دانشگاه قرار گیرد. 
معاون پرستاری وزارت بهداشت با تأکید بر انجام متعهدانه مسئولیت، رعایت رفتار توام با رضایت و دلسوزانه از سوی جامعه پرستاری و کادر بهداشت و درمان در راستای خدمت رسانی و تأمین سلامت مردم، ابراز امیدواری کرد تا شاهد بازگشت سلامت به جامعه باشیم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این نشست با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت کرونا در استان و روند ارائه خدمت به بیماران در استان گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ۱۱هزار و ۷۸۶ تخت مصوب، ۸هزار و ۵۸۴ تخت فعال و هزار و ۲۸۲ تخت مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان پذیرای بیماران و مراجعان است و میزان اشغال تخت نیز ۶۷ درصد برآورد شده است.
«لیلا هاشمی زاده» مدیر خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این نشست پیرامون مهم‌ترین اقداماتی که در حوزه پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شده است، گزارشی ارائه داد و درباره مطالبات مالی و تبدیل وضعیت شغلی پرستاران مواردی عنوان کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی