[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

وزیر نیرو: خط دوم آب‌رسانی شیراز تا پایان سال تکمیل می‌شود، روزنامه شیراز نوین

وزیر نیرو گفت: تلاش می‌کنیم خط دوم آب‌رسانی شیراز را تا پایان سال به مرحله بهره‌برداری کامل برسانیم. به گزارش تسنیم، علی‌اکبر محرابیان در جلسه شورای اداری اظهار داشت: میانگین بارش استان در طول سال‌ها 44 درصد از میانگین کمتر بوده و در 15 سال اخیر استان شرایط خوبی از نظر بارش نداشته است.
وی با بیان اینکه 134 محدوده مطالعاتی و دشت در استان فارس است که 94 محدوده ممنوعه و مطلق محسوب می‌شود، گفت: 79 درصد منابع آبی استان آب‌های زیرزمینی است و اتکایش به آب‌‌های زیرزمینی از میانگین کشوری بیشتر است. 
محرابیان با بیان اینکه 70هزار چاه مجاز و 21هزار چاه غیرمجاز در استان داریم و میزان برداشت بسیار زیاد است، افزود: 10 سد در حال بهره‌برداری داریم که برخی به صورت کامل اجرا نشده است.
وزیر نیرو با اشاره به 3 سد در حال تکمیل استان بیان کرد: سد هایقر امید است که با سیلاب‌های امسال آب‌گیری شود؛ سد نرگسی در کازرون در 1401 به مرحله آبگیری می‌رسد و سد کوار هم 25 درصد پیشرفت داشته است.
وی با بیان اینکه از سدهای خارج از استان از جمله سد تنگ سرخ یاسوج هم تخصیص‌هایی برای استان فارس در نظر گرفته شده است، گفت: تلاش می‌کنیم که خط دوم آب‌رسانی شیراز را تا پایان سال به مرحله بهره‌برداری کامل برسانیم. محرابیان با بیان اینکه 14 طرح مهم در حوزه آب در این سفر در نظر گرفته شده است، به انتقال آب دریا به استان اشاره کرد و گفت: سهم استان در این طرح به 400 میلیون مترمکعب ارتقا پیدا کرد.
وزیر نیرو با بیان اینکه 3 خط انتقال به استان اختصاص داده شده است، امیدواریم که هر 3 خط را فعال کنیم، افزود: 8 شرکت بزرگ کشور اعلام آمادگی کرده‌اند و طبق گزارش مدیران تا یک ماه دیگر برنده فراخوان را 
مشخص می‌کنیم.
وزیر نیرو در پاسخ به استاندار فارس درباره سد پارسیان گفت: امکان بازدید از این سد نداشتیم اما این سد در مرحله مطالعه است و بعد از مطالعه نتیجه اعلام می‌شود. تاکنون با تخلف پیشرفت تجهیزی شده بود، بنابراین باید مطالعات جدیدی شود. هرچند با نگاه اینکه حتماً بشود کار را دنبال می‌کنیم اما باید کار روی ریل قانونی قرار بگیرد. قول می‌دهیم در مسیر خودش مشکل این سد حل شود. محرابیان درباره بازدید خود از شهرستان‌های استان نیز تصریح کرد: شهرستان کوه‌چنار بسیار محروم است و باید همه اعضای دولت توجه ویژه به این شهرستان کنند؛ چون از حداقل‌ها محروم است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی