[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

رژه موتوری حافظان عرصه‌های زمین برگزار شد ، روزنامه شیراز نوین

با حضور ملک زاده جانشین فرمانده انتظامی استان، مانور و رژه موتوری دستگاه‌های متولی امور زمین و حمل و نقل برگزار شد. فرمانده یگان حفاظت اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: به پاس گرامیداشت هفته نیروی انتظامی رژه موتوری دستگاه‌های متولی امور اراضی کشاورزی و منابع طبیعی، راه و شهرسازی استان در شهرستان شیراز انجام گرفت. به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، آرمان کمالی تصریح کرد: رژه مذکور با حضور کارشناسان امور اراضی، کارشناسان گشت حفاظت اراضی راه و شهرسازی استان، کارشناسان یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیراز و شهرستان‌های مجاور، یگان امداد فرماندهی نیروی انتظامی، یگان تکاور فرماندهی انتظامی و کادر انتظامی فرودگاه شیراز، راه آهن شیراز در محل فرماندهی انتظامی شهرستان برگزار گردید. 
کمالی با بیان اینکه در قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها متولی نظارت بر این حوزه امور اراضی جهاد کشاورزی است، ابراز کرد: تأمین امنیت عوامل اجرایی توسط نیروی انتظامی صورت می‌پذیرد؛ در نتیجه نیروی انتظامی با یگان حفاظت اراضی جهاد کشاورزی همکاری تنگاتنگ دارند؛ به نحوی که فرمانده یگان حفاظت اراضی سازمان اراضی کشور و همچنین در استان‌ها از درجه داران و کادر عالی رتبه نیروی انتظامی هر استان انتخاب می‌گردند و همچنین به پیشنهاد رئیس سازمان اراضی کشور و موافقت دادستان کل کشور به زودی و پس از آموزش‌های لازم کارشناسان یگان حفاظت اراضی به نوعی ضابط خاص دادگستری محسوب می‌گردند که این مهم می‌تواند گام مؤثری در سرعت عمل، اقتدار و حسن اعتماد مقام قضایی باشد. 
فرمانده یگان حفاظت اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز همچنین در ارتباط با هدف اجرای این مانور اظهار کرد: در هفته بزرگداشت نیروی انتظامی یگان حفاظت اراضی شهرستان با هماهنگی فرمانده یگان حفاظت اراضی استان، سرهنگ کشاورزی که در امور اراضی مستقر است و کلیه عملیات‌هایی درون استانی که نیاز به همکاری نیروی انتظامی دارد توسط او پیگیری می‌گردد، با این رژه توان و عزم جهاد کشاورزی در برخورد با تغییر کاربری‌ها را به نمایش گذاشت. وی افزود: از طرفی یگان حفاظت اراضی کشاورزی در استان فارس متناظر آن در شهرستان‌ها تشکیل‌شده است.
همچنین با عنایت به مصوبه شورای حفظ حقوق بیت المال و پیگیری دادستان محترم مرکز استان به عنوان دبیر این شورا در شهرستان شیراز تاکنون ۲ قرارگاه حفاظت اراضی در منطقه ارژن و شمال و غرب شیراز تشکیل‌شده است و در برنامه بلندمدت شهرستان شیراز و بر اساس نقشه‌ها و تصاویر هوایی و تقسیم بندی مکانی تأسیس ۸ قرارگاه در دستور کار قرار گرفته است. کمالی ابراز کرد: در این مانور گزارشی از عملکرد یگان حفاظت اراضی استان از حیث میزان، مساحت و تعداد رفع تغییر کاربری قرائت و توسط سردار ملک زاده از زحمات همکاران یگان حفاظت شهرستان‌های استان و سایر دستگاه‌های متولی امور زمین و حمل و نقل تجلیل و تشکر شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی