[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

هر روز موارد مثبت کرونا داریم ، روزنامه شیراز نوین

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، بیش از ۴۶۳هزار نفر در فارس به این بیماری مبتلا شده‌اند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» از بهبودی ۴۴۸هزار و ۷۸۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
این مقام مسئول در دانشگاه مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز هزار و ۶۶۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۷۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: طی شبانه روز گذشته، هزار و ۷۷۶ نفر مشکوک و دارای علائم ویروس کرونا به مراکز ۱۶ساعته در سطح استان مراجعه کردند که به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند. دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز شنبه و دیروز یکشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۶هزار و ۸۳۲ نفر اعلام کرد. او با اعلام اینکه تاکنون دومیلیون و ۸۱۱هزار و ۳۱۹ دوز نوبت اول و یک‌میلیون و ۷۰۲هزار و ۴۸۱ دوز نوبت دوم در مراکز واکسیناسیون، واکسن به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: با ۶۳هزار و ۳۷۵ دوز تزریق شده طی روز شنبه، مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تاکنون در فارس به چهارمیلیون و ۵۱۳هزار و 
۸۰۰ دوز رسید.
معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به انجام سریع واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در فارس، اظهار کرد: واکسیناسیون علیه ویروس کرونا به تنهایی نمی‌تواند در برابر این بیماری ایمنی ایجاد کند؛ بنابراین لازم است در کنار دریافت واکسن، پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از ترددهای غیرضرور و دوری از دورهمی‌های خانوادگی نیز جدی گرفته شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی