[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۹
  • دوره جدید

موج ششم کرونا در راه است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان استهبان و روند افزایشی آمار مراجعه به مراکز ۱۶ساعته در برخی از شهرستان‌های استان، از به صدا درآمدن زنگ خطر آغاز موج ششم کرونا در فارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی در شهرستان استهبان، دستور اعزام سریع تیم‌های نظارتی دانشگاه به این شهرستان را صادر کرد و گفت: لازم است با هماهنگی و همکاری مسئولان و مدیران شهرستان استهبان، دلایل افزایش ابتلا به ویروس کرونا در این شهرستان بررسی و راهکارهای پیشگیری از آن ارائه شود.
او سهل انگاری برای دریافت واکسن و کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا در استان را خطری جدی برای مواجهه با موج ششم کرونا عنوان کرد و افزود: هم اکنون شهرستان استهبان در استان فارس در وضعیت قرمز کرونایی به سر می‌برد و برای پیشگیری از گسترش آن و دوری از وضعیت قرمز در استان، نیاز به مشارکت، همکاری و همدلی بیش از پیش مردم وجود دارد.
رئیس دانشگاه در این نشست با اشاره به روند افزایشی مراجعه افراد مثبت و دارای علائم ویروس کرونا به مراکز ۱۶ساعته در برخی از شهرستان‌ها بیان کرد: برای کنترل و قطع زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹، علاوه بر واکسیناسیون و ایمن سازی عمومی، نظارت بیشتر مسئولان اجرایی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن پرتردد و پایبندی مردم به این امر اهمیت دارد.
او با اشاره به وجود خطر مواجهه با موج ششم بیماری کووید ۱۹، واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را دو سد پیشگیرانه در برابر این تهدید برشمرد و افزود: در شرایط فعلی با توجه به سرعت انجام واکسیناسیون ویروس کرونا در فارس، سهل انگاری برخی از هم استانی‌ها نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پس از دریافت واکسن، بسیار نگران کننده است و در صورت تداوم این امر، باید آماده موج جدید ویروس کرونا در استان باشیم.
 او هرگونه بی توجهی و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی را زمینه ساز افزایش موارد ابتلا به این بیماری عنوان کرد و افزود: قطع زنجیره‌های انتقال بیماری در استان تنها با مشارکت مردم با مجموعه سلامت در جدی گرفتن این ویروس و رعایت پروتکل‌های بهداشتی دست یافتنی است.
رئیس دانشگاه همچنین در این نشست آخرین آمارهای مربوط به واکسیناسیون، آمار مبتلایان به ویروس کرونا و جان‌باختگان این بیماری در شیراز و مناطق مختلف استان، روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ساعته، تست‌های سریع، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹، نحوه خدمت رسانی به بیماران در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را ارزیابی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی