[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

دبیر ستاد امر به معروف فارس: مسئولان فضای انتقادپذیری و مطالبه‌گری را برای قشر دانشگاهی ایجاد کنند، روزنامه شیراز نوین

 به گزارش خبرگزاری آنا، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس در نشست معاونین فرهنگی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با اشاره به جایگاه این فریضه بزرگ الهی، بیان نمود: نباید فضایی ایجاد شود که امر به معروف و نهی از منکر در اذهان عمومی صرفاً محدود به بحث حجاب و پوشش بماند؛ چراکه دایره این فریضتین بسیار وسیع است. وی افزود: نوع رفتار ما با مخاطبان در پذیرش مصادیق معروف، جایگاه ویژه ای دارد. او با ضروری دانستن انتقادپذیری مسئولان و باز بودن فضا برای مطالبه‌گری به ویژه توسط افراد نخبه و دانشجویان گفت: اگر این فضای باز برای مطالبه گری قشر جوان و دانشجو از مسئولان وجود داشته باشد، جوان نیز متقابلاً تذکر و امر و نهی در خصوص پوشش را حتماً خواهد پذیرفت.
حجت الاسلام علی کرم عباسی با اشاره به وجود دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه و سایر مخاطبان دانشگاه که اقشار تحصیل کرده می‌باشند، گفت: با این قشر تحصیل کرده باید با نحوه بیان و متد به روز شده ادبی صحبت کرد. اگر قشر تحصیل کرده بخواهد این واجب فراموش شده را به ذهن بیاورد و از ما پذیرای امر و نهی باشد، باید خودمان را به روز و با ادبیات روز با آنان 
گفت‌وگو کنیم.
وی خواستار ارتباط بیشتر معاونین فرهنگی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان با ستاد امر به معروف استان فارس شد و بر اجرای دوره‌های آموزشی برای اساتید و دانشجویان جهت ارتقای سطح فکری و فرهنگی آنان بر اساس تأییدات دبیر ستاد امر به معروف کل کشور تأکید نمود. 
دبیر ستاد امر به معروف فارس، به نقش مهم و آمادگی معاونت‌های مختلف ستاد امر به معروف استان برای همکاری در تولید محتوای جذاب برای نهادینه کردن این فریضتین اشاره کرد. او همچنین آمادگی معاونت مطالبه گری این ستاد را برای حل مشکلاتی که بین دانشجویان و ارگان‌های شهری رخ می‌دهد، ابراز نمود.
غلامحسین زارع دبیر شورای امر به معروف دانشگاه آزاد اسلامی شیراز در این نشست با اشاره به اینکه این اولین جلسه شورای امر به معروف دانشگاه آزاد اسلامی فارس در زمان تصدی دبیر جدید ستاد امر به معروف استان و با حضور معاونین فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد‌های استان می‌باشد، بر جایگاه ستاد امر به معروف واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد و بیان نمود: در ساختار این دانشگاه، رؤسای واحد‌های دانشگاهی سمت رئیس ستاد امر به معروف واحد خود را عهده دار هستند و اعضای معرفی شده بر اساس بخش‌نامه‌های مربوطه را تعیین می‌نمایند که پس از تعیین این افراد اسامی آنان به ستاد امر به معروف استان ارسال خواهد شد. 
حسن سلطانی رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس نیز در این جلسه با تشریح وظایف شورای امر به معروف واحدهای دانشگاهی گفت: مردم در قبال هم مسئول‌اند؛ دولت نیز در مقابل مردم و مردم هم در مقابل دولت مسئول هستند و فریضه امر به معروف قطعاً محدود به فرد خاص و نهاد خاصی نیست. او مسئولیت پذیری، انجام دقیق وظایف و رعایت حقوق دیگران را به عنوان مصادیق معروف به طور خاص در امور اجرایی برشمرد.
در پایان این جلسه تفاهم نامه فی‌مابین دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و ستاد امر به معروف استان فارس به امضای حجت الاسلام کرم عباسی و حسن سلطانی رسید و طرفین بر اجرای مفاد این تفاهم نامه بر اساس مطالبات ستاد امر به معروف کشور، 
تأکید نمودند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی