[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

اتهام بی‌مسئولیتی به مسئولان ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، پس از نشست رئیس کل دادگستری استان فارس با نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد و یاوران شورا در محلات شیراز و اعتراض به عدم توجه مسئولان به محلات آسیب پذیر شهر شیراز، رئیس کل دادگستری استان فارس، دادستان عمومی و انقلاب شیراز از نزدیک مشکلات مناطق مهدی آباد و سلطان آباد در حاشیه شهر شیراز را بررسی کردند.
حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن ابراز تأسف از عدم توجه به این مناطق گفت: لازم است مدیریت‌های مرتبط با خدمات‌رسانی به این مناطق در اسرع وقت نسبت به حل معضلات اقدام نمایند.
وی با اشاره به اینکه رها شدن فاضلاب شهری و صنعتی در این مناطق علاوه بر به خطر افتادن سلامت و بهداشت ساکنان مناطق جنوب شهر وجهه نامطلوبی را از شهر شیراز به مسافران منتقل می‌کند، گفت: رها شدن فاضلاب شهری و صنعتی نشانه عدم مدیریت مناسب در کنترل رواناب‌های آلوده است.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس به دادستان شیراز تأکید کرد: موضوع رها شدن فاضلاب در این مناطق در اولویت پیگیری کارگروه حقوق عامه قرار گیرد و مسئولان مرتبط به صورت هفتگی گزارش عملکرد خود نسبت به رفع مشکلات را به دادستانی ارائه نمایند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز با اشاره به مشکلات زیست محیطی ناشی از فاضلاب و پسماندهای خانگی و صنعتی مناطق جنوب شیراز گفت: در کوتاه‌ترین زمان ممکن نشستی با حضور مسئولان مرتبط تشکیل خواهیم داد و مطالبه گری جدی در این خصوص انجام خواهد شد.
سید مصطفی بحرینی با بیان اینکه کلیه جوانب باید با حضور مسئولان متولی سنجیده شود، گفت: بخش عمده ای از مشکلات مربوط به کارخانجات و صنایعی است که فعالیت آنان آلایندگی‌هایی در پی دارد.
گفتنی است در این دیدار علاوه بر مسئولان قضایی، مدیرکل سازمان بازرسی استان، مدیرکل محیط زیست، معاونان شهرداری شیراز و شهرداران مناطق مربوطه، عضو شورای شهر شیراز و مدیر آبفای شیراز نیز 
حضور داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی