[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۹
  • دوره جدید

معاون فرهنگی شهردار شیراز: لازمه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، همدلی بین‌دستگاهی است، روزنامه شیراز نوین

معاون فرهنگی شهردار شیراز ضمن دیدار با سرهنگ کوشکی رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس، از تلاش‌های آن مجموعه در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قدردانی کرد. جعفری در این دیدار که به اتفاق رئیس سازمان بسیج هنرمندان صورت گرفت، با بیان این مطلب که ایثار و شهادت فرهنگ دیرینه مردمان این دیار است، گفت: بنیاد حفظ آثار و سازمان فرهنگی شهرداری برنامه‌های شاخص زیادی را با مشارکت یکدیگر انجام داده اند که تولید دانشنامه شهدای استان فارس، چاپ 60 عنوان کتاب ارزشمند در زمینه دفاع مقدس و تولید بیش از 70 عنوان محتوای چندرسانه ای با موضوع ایثار و شهادت از جمله آنهاست. وی همراهی، همدلی و همکاری دو مجموعه را در زمینه ترویج فرهنگی ایثار و شهادت قابل تقدیر عنوان کرد.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز همچنین در دیدار با مسئول بسیج جامعه پزشکی استان فارس، فعالیت‌های اخیر اقشار مختلف را در زمینه مبارزه با همه‌گیری کرونا و تزریق واکسن، مصداق جهاد اکبر دانست و اظهار داشت: سپاه و بسیج نیز در این جهاد با کادر درمان همراه شدند و با توان و تجهیزات خود، روند مبارزه با این مسئله را سرعت بخشیدند. جعفری افزود: راه‌اندازی پایگاه‌های شبانه‌روزی و گروه‌های سیار تزریق واکسن، راه‌اندازی اکیپ‌های ضدعفونی و... از جمله مصادیق این اقدامات ارزشمند و نمادی از ایثار، ازخودگذشتگی و مشارکت است.
معاون فرهنگی شهردار شیراز، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و رئیس بسیج هنرمندان فارس همچنین با خانواده شهید فهیمی دیدار و از آنها تجلیل کردند. جعفری در دیدار با مادر شهید شهیدان فهیمی، از شهدای هنرمند استان فارس، ضمن گرامیداشت نام و یاد آن شهدای گرانقدر، بر ادامه راه آنها در جایگاه مسئولیت و تعهدات خود تأکید کرد. 
وی با بیان این مطلب که صبوری و فداکاری مادران شهدا که از جان فرزندان خود گذشتند، از ارزش‌های معنوی جامعه ماست، گفت: زحمات و ایثارگری‌ خانواده شهدا غیر قابل جبران است. بر اساس این گزارش، با هدف تجلیل از مادر شهیدان فهیمی و قدردانی از گوشه‌ای از زحمات او، هزینه سفر به مشهد مقدس به وی اهدا شد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی