[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۹
  • دوره جدید

اتصال بزرگ‌راه فارس به دریا ، روزنامه شیراز نوین

یکی از محورهای شریانی و پرترافیک استان که بندرعباس را به استان فارس و کشور از طریق بزرگ‌راه متصل می‌کند، بزرگ‌راه شیراز- جهرم- لار- بندرعباس است.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جعفر زاهدی، مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس ضمن اعلام این خبر گفت: قسمت اعظم بزرگ‌راه شیراز- جهرم- لار- بندرعباس زیر بار ترافیک رفته و مابقی مسیر در چندین قطعه در حال احداث به صورت بزرگ‌راه می‌باشد.
زاهدی در خصوص قسمت‌هایی که از این محور به صورت بزرگ‌راه در حال استفاده است، گفت: طول مسیر شیراز- جهرم 160 کیلومتر است که به صورت بزرگ‌راه زیر بار ترافیک قرار گرفته است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس افزود: از جهرم به سمت لار 53 کیلومتر آن در حوزه راه و شهرسازی استان فارس می‌باشد که 12 کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و زیر بار ترافیک رفته است.
وی اضافه کرد: 41 کیلومتر آن در چندین قطعه در دست اجرا می‌باشد که درصد پیشرفت این 41 کیلومتر بیش از 40 درصد می‌باشد که امیدواریم در سال 1401 شاهد اتمام این پروژه و پس از آن بهره‌برداری از تمامی مسیر بزرگ‌راه شیراز- جهرم- لار- 
بندرعباس باشیم.
زاهدی در پایان به اعتبار مورد نیاز برای مسیر باقی مانده اشاره کرد و گفت: 1800میلیارد ریال اعتبار برای 41 کیلومتر باقی مانده در حوزه راه و شهرسازی فارس نیاز است که امیدواریم به زودی تأمین این اعتبار محقق گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی