[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

برای رونق هتلداری باید گردشگری درون‌استانی فرهنگ‌سازی شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس جامعه هتلداری استان فارس و عضو هیئت مدیره جامعه هتلداران ایران، گفت: برای رونق صنعت گردشگری در همه بخش‌ها، خصوصاً هتلداری به ویژه در شهرستان‌ها، شناساندن اماکن تفریحی و گردشگری و تسهیل مسافرت‌های درون استانی ضروری است.
سیدحسن سیادتان در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه خسارت بخش هتلداری در حوزه گردشگری کشور، از چندین ماه قبل از ورود کرونا آغاز شده که شامل اتفاقاتی چون سیل سال ۱۳۹۸، مختل شدن مسافرت‌های آمریکا به ایران به دلیل مقررات ابطال ویزا و گذرنامه از سوی رئیس جمهور آمریکا و همچنین اغتشاش‌هایی بر سر گرانی بنزین و تعطیلی‌های پی در پی متعاقب شهادت سردار سلیمانی و سقوط هواپیمای اوکراینی سایه سنگینی از خسارت را بر دوش هتلداران تحمیل کرد که پس از آن کرونا هتل‌ها را از پای درآورد.
رئیس جامعه هتلداری استان فارس و عضو هیئت مدیره جامعه هتلداران ایران، با بیان اینکه حدود ۱۰۵ هتل در استان فارس وجود دارد که حدود ۶۰ واحد از آنها تشریفاتی بوده است، افزود: کل هتل‌ها تا ۴ ماه پس از ورود کرونا به صورت کامل غیرفعال بودند و پس از آن هم نیمه فعال عمل کرده و همچنان حدود ۲۵ درصد از آنها به طور کامل تعطیل هستند.
سیادتان افزود: با وجود مختل بودن فعالیت هتل‌ها به دلیل تخصصی بودن پرسنل و کارکنان از تعدیل نیرو پیشگیری کردند و حقوق پرسنل در این بخش طبق مصوبات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت شده است.
وی ادامه داد: در دوران کرونا وضعیت هتلداری در مرکز استان فارس با وجود کرونا باز هم بهتر از شهرستان‌هاست که این اتفاق ضرورت رونق و فرهنگ سازی مسافرت‌های تفریحی و گردشگری درون استانی با محوریت شهرستان‌ها را نشان می‌دهد که مسئولان باید به دنبال برداشتن موانع مسافرت‌های شهرستانی باشند. عضو هیئت مدیره جامعه هتلداران ایران خسارت وارد شده بر هتلداران را بیش از حدود ۶۰میلیارد تومان برآورد و اضافه کرد: هتل‌ها از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی استاندارد بوده و رعایت همین امر نیز ۲۰ درصد به هزینه هتلداری افزوده است.
سیادتان افزود: همچنان با وجود واکسینه شدن ۸۰ درصد از هم‌استانی‌ها مسیرها برای گرشگری هموار نشده و هنوز سفرهای استان به استان و تردد‌های ۱۰ شب به بعد با مشکل مواجه است که این مقررات نیز مانع رونق گردشگری شده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی