[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

۱۱ نفر در یک روز جان باختند، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس از ابتدای شیوع تا دیروز دوشنبه، بیست و ششم مهر ۱۴۰۰ بر نقش غیرقابل‌انکار واکسن در پیشگیری از مرگ و میر کرونا تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح اله حسینی» با حضور در استودیو سلامت فارس و بیان تازه ترین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس، از شناسایی مجموع ۴۶۴هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس از ابتدا تاکنون خبر داد.
دکتر حسینی با بیان اینکه ۲۴۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون هزار و ۷۱۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۷۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. دکتر حسینی هم چنین از جان باختن ۱۱ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به عدد شش‌هزار و ۸۴۳ نفر رسیده است. او در ادامه از بهبودی ۴۵۰هزار و ۲۷۹ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. این مقام مسئول با بیان اینکه در روزهای اخیر با یک حجم افزایشی در آمار مبتلایان به کووید ۱۹ و افراد بستری شده در بیمارستان‌های استان مواجه هستیم، مراجعه هزار و ۵۱۲ نفر به مراکز منتخب درمان سرپایی کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته را گویای این 
روند برشمرد.
او با بیان وخامت حال عمومی بیماران مراجعه کننده به این مراکز اعلام کرد: تعداد جان باختگان ناشی از بیماری کووید ۱۹ نیز همچنان قابل توجه است، ولی نکته قابل توجه در مورد جان‌باختگان ناشی از کرونا، سهل انگاری برای دریافت واکسن است؛ در صورتی که مطالعات نشان می‌دهد که واکسن کرونا در جلوگیری از مرگ و میر و شدت بیماری، نقش غیر قابل انکاری را ایفا می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی