[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

آغاز توزیع بذر گندم در کازرون، روزنامه شیراز نوین


مسئول زراعت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: امسال 2هزار و 300 تن انواع بذر گندم با قیمت مصوب دولتی توسط شبکه تعاون روستایی این شهرستان بین کشاورزان توزیع می‌شود. به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون، مریم پورحسینی اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل کشت گندم در این شهرستان و بر اساس سهمیه ابلاغی، 1000 تن بذر گواهی شده آبی، 880 تن بذر گواهی شده دیم و 400 تن بذر مادری و پرورشی در حال تأمین و توزیع بین کشاورزان است.
وی افزود: عملکرد بالا، مقاومت به بیماری سیاهک آشکار و پنهان، مقاومت به زنگ، مقاومت به تنش‌های محیطی نظیر خشکی و سرما و مقاومت به ورس از ویژگی‌های ارقام گواهی‌شده است.
پورحسینی با بیان اینکه خشک‌سالی و تأخیر در بارندگی، کشت پاییزه دیمزارهای این شهرستان را با تأخیر مواجه می‌کند، از کشاورزان دیم کار خواست تا قبل از آغاز بارندگی، هرچه سریع‌تر نسبت به تهیه بذر اقدام نمایند.
این مقام مسئول با تأکید بر اینکه به‌کارگیری ارقام گواهی شده و استفاده صحیح از انواع ادوات کشت می‌تواند گامی مؤثر در افزایش کمی و کیفی محصول باشد، تصریح کرد: ارقام گندم موجود در این شهرستان سیروان، چمران2، تیرگان، برات، بهاران، طلایی، خلیل، مهرگان (ارقام آبی) و دهدشت، کریم، کودهشت و ساورز (ارقام دیم) است. 
مسئول زراعت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون بیان کرد: کشاورزان می‌توانند جهت دریافت حواله بذر گندم به مراکز جهاد کشاورزی محل سکونت خود مراجعه نمایند و کشاورزانی که از بذور خودمصرفی استفاده می‌کنند، درخواست می‌شود نسبت به بوجاری و ضدعفونی بذور با سموم قارچ کش مناسب اقدام کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی