[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۱۹
  • دوره جدید

قرنطینه هوشمند اجرا شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، نود و هفتمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به ریاست دکتر محمدهادی ایمانیه برگزار شد. 
استاندار فارس در این جلسه با تأکید بر اهمیت واکسیناسیون در کنترل شیوع کرونا، عنوان کرد: عموم مردم اعم از دانش‌آموزان، دانشجویان و افرادی که مشمول دریافت واکسن هستند و تاکنون اقدام نکرده‌اند، باید هرچه سریع تر به مراکز تزریق واکسن 
مراجعه کنند.
در این جلسه همچنین به دستور استاندار فارس، طرح قرنطینه هوشمند از تاریخ دوشنبه سوم آبان ماه در سراسر استان 
اجرا می‌شود.
دکتر ایمانیه بیان کرد: بر اساس این طرح کارمندان همه بخش‌ها از جمله ادارات، نهادها، بانک‌ها، صاحبان کسب و کارهای مختلف و بخش حمل و نقل زمینی، ریلی و هوایی حتماً باید تزریق واکسن را انجام داده باشند.
به گفته وی مسافرانی که قصد استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی برای سفر را دارند، تنها در صورت تزریق واکسن یا ارائه تست منفی تشخیص کرونا (PCR) می‌توانند از اتوبوس، قطار یا هواپیما 
استفاده کنند.
استاندار فارس یادآور شد: طبق مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا هر نوع صدور و تمدید مجوز در حوزه فعالیت‌های مختلف منوط به تزریق واکسن است. به دستور نماینده عالی دولت در استان فارس، همه ادارات و نهادها مکلف به همکاری برای نظارت و اجرای کامل طرح قرنطینه هوشمند و برخورد با متخلفان بر اساس مقررات و ضوابط هستند. استاندار فارس همچنین از مسئولان دانشگاه‌های سراسر استان خواست اقدامات لازم را برای تکمیل واکسیناسیون دانشجویان انجام دهند. دکتر ایمانیه عنوان کرد: با تصویب ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا همه شهرداری‌های استان موظف هستند در بخش‌های مختلف حمل و نقل شهری به اجرای طرح قرنطینه هوشمند پرداخته و واکسیناسیون رانندگان را کامل کنند.
به گفته دکتر ایمانیه، تداوم طرح شهید سپهبد سلیمانی در دو موضوع واکسیناسیون و قرنطینه هوشمند از دیگر مصوبات این جلسه بود.
وی اظهار کرد: با توجه به احتمال وقوع پیک ششم کرونا، دانشگاه‌های علوم پزشکی استان باید همه امکانات، تجهیزات و تجربیات خود را برای مقابله و پیشگیری به کار گیرند.
استاندار فارس همچنین درباره بازگشایی مدارس نیز تأکید کرد: این امر مشروط به رعایت کامل پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌ها و قوانین توسط دانشگاه علوم پزشکی است.
اطلاع‌رسانی صحیح با استفاده از ظرفیت صدا و سیما، رسانه‌ها، فضای مجازی و... نیز از دیگر نکات موردتأکید رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی