[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

۱۸۷ کرونایی راهی بخش‌های ویژه شدند ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز سه شنبه بیست و هفتم مهر ۱۴۰۰، اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح اله حسینی» با حضور در استودیو سلامت فارس ضمن تبریک به مناسبت آغاز هفته وحدت و میلاد حضرت ختمی مرتبت(ص) و بیان تازه ترین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس، از بهبودی ۴۵۱هزار و ۵۷۰ نفر معادل ۹۷ درصد بیماران کووید۱۹ استان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او در ادامه اظهار داشت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، در مجموع بیش از یک‌میلیون و ۶۰۵هزار و ۷۶۳ مورد تست تشخیصی در فارس انجام شده که از این تعداد یک‌میلیون و ۳۹۹هزار و ۱۵۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۱۸هزار و ۳۲۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۰۶هزار و ۶۰۵ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۷هزار و ۲۵۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع تاکنون، ۴۶۵هزار و ۵۳۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه ۲۶۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون هزار و ۷۴۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۸۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. دکتر حسینی همچنین از جان باختن ۴ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون نیز به ۶هزار و ۸۴۷ نفر رسیده است.
او با بیان اینکه تاکنون دومیلیون و ۸۴۴هزار و ۹۶۳ دوز نوبت اول و یک‌میلیون و ۷۸۹هزار و ۱۸۸ دوز نوبت دوم واکسن علیه ویروس کرونا در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: با ۵۴هزار و ۸۰۰ دوز تزریق شده طی روز دوشنبه، مجموع واکسن‌های کرونا تزریق شده در فارس تاکنون، به چهارمیلیون و ۶۳۴هزار و ۱۵۱ دوز رسید.
این مقام مسئول در دانشگاه با تأکید بر لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در جامعه و اهمیت مراجعه زودهنگام مردم استان به مراکز واکسیناسیون برای دریافت واکسن کرونا، ابراز امیدواری کرد که در آستانه میلاد نبی اکرم(ص) و به برکت این ایام، خداوند متعال رحمت خویش را بر ما نازل کند و هرچه سریع‌تر بحران بیماری کرونا پایان یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی