[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۸
  • دوره جدید

ارزش پول ملی، روزنامه شیراز نوین

فرزاد وثوقی- روزنامه‌نگار:

گرانی مهم‌ترین مسئله ای است که دولت و مجلس باید پیش از هر چیز به آن بپردازند و متأسفانه هنوز برنامه‌ای برای مهار تورم ارائه نشده ‌است. هرچند دولت روی ارائه برنامه برای مهار تورم و بازگشت ارزش پول ملی مانور‌های تبلیغاتی داده است، اما نتیجه‌ای حاصل نشده و همچنان باید منتظر این اقدامات ماند. بیش از هر چیز تذکر این مطلب لازم است که فرصتی برای انتظار مضاعف باقی نمانده و دولت و مجلس در این دوره با شعار انقلابی‌گری وعده‌ای خاص به ملت داده‌اند تا هم اعتماد‌ها را بازگردانند و هم خسارت‌های نابلدان را 
جبران کنند...

اینکه رئیس‌جمهور در سخنان خود با مردم دوباره از ناتوانی و نابلدی دولت گذشته سخن بگوید و شعار بدهد که ما ویرانه ای تحویل گرفتیم و برای سازندگی مهلت لازم است، دردی از درد‌های ملت دوا نمی‌شود. ما عادت کرده ایم یک سال اول دولت را به بدگویی دولت قبل بگذرانیم و پر واضح است که دولت‌ها در طول این چهار دهه مؤید یکدیگر نبوده‌اند و نخواهند بود. 
ما در شرایطی هستیم که انگار همه چیز از ابتدا آغاز شده و دوباره باید منتظر آزمون و خطای کابینه نوپا باشیم؛ اما این داستان پذیرفتنی نیست و ما فرصتی برای آزمون و خطای دولتی نوپا و بدون تجربه نداریم.
پر واضح است که اقتصاد ایران دولتی و پرمخاطره است و باید واگذار شود و بخش‌های خصوصی وارد عمل شوند و تا این اتفاق مهم و کلیدی نیفتد، به جایی نخواهیم رسید و لازمه این کار آشتی ملی و بین المللی است تا مصالح ملت تأمین شود. 
اینکه بیش از چهار دهه در حال جنگ جهانی باشیم، به نظر منطقی نمی‌آید. در پس این نبرد بسیاری موارد در حوزه اقتصاد پشت پرده مانده است و موضوع قاچاق در روز روشن به سؤال برانگیزترین تراژدی روز تبدیل شده است. 
باید دید موضوع مقاومت و تحریم کدام طرف ماجراست و موضوع در محاق مانده قاچاق و تولید ثروت برای قاچاقچی‌جماعت کدام طرف داستان است. 
این روز‌ها در همین کشور تحریم شده همه چیز به قیمت‌های نجومی با برند‌های معروف جهانی یافت می‌شود و اما تولید با تنفس مصنوعی هم قادر به عرض اندام نیست. 
تحریم در شرایطی قابل پذیرش نخبگان و اندیشمندان و سایر گروه‌های اجتماعی است که ورود کالای خارجی به هر شکل و از هر طریق ممنوع باشد؛ نه اینکه در اوج شعار‌های مقاومتی و ایستادگی در برابر خواست جهانخواران اما محصولاتشان کمر تولید نیم بند داخلی تحت عنوان اقتصاد درون گرا را بشکند. 
ما بر آنیم تا این واقعیت که گاهی مهر دور زدن تحریم‌ها می‌خورد برای همگان روشن شود و گردش اقتصادی به روال عادی خود بازگردد. 
چهره‌های سیاسی امروز همگی شناخته شده و از صف انقلابیون هستند و در پایان چهار سال فعالیت آتی کسی نمی‌تواند منکر انتخاب آنان برای سامان‌دهی امور شود. پس بدون وقفه باید برای حل مشکلات تلاش شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی