[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

ایران ۹ فرد و شرکت آمریکایی را تحریم کرد، روزنامه شیراز نوین

فارس: در واکنش به اقدام آمریکا در اضافه کردن نام تعدادی از افراد و شرکت‌های ایرانی به فهرست تحریم‌های موشکی، جمهوری اسلامی ایران نام ۹فرد و شرکت آمریکایی را به فهرست تحریمی قبلی خود اضافه کرد.
وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح روز پنجشنبه در پی اقدام آمریکا در فضاسازی منفی علیه ایران و اضافه کردن نام تعدادی از افراد و شرکت‌های ایرانی به فهرست تحریم‌های موشکی و در اقدامی متقابل علیه برخی افراد و نهادهای آمریکایی‌ بیانیه‌ای را به شرح زیر صادر 
کرد:
«وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به عنوان عمل متقابل، در اجرای مصوبه شورای عالی امنیت ملی و در پاسخ به اقدام غیرقانونی دولت آمریکا، پیرو بیانیه مورخ ۱۵بهمن۱۳۹۵، ۹فرد و شرکت آمریکایی را که سابقه اثبات شده‌ای در نقض فاحش حقوق بشر و حقوق بشردوستانه بین المللی از طریق مشارکت و معاونت مستقیم یا غیرمستقیم در ارتکاب جنایات ضدبشری رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی یا اقدامات تروریستی این رژیم، مشارکت و معاونت در حمایت از تروریسم تکفیری و سرکوب مردم منطقه یا مشارکت مؤثر در اقدام علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران داشته اند، به «فهرست افراد حقیقی و حقوقی تحت تحریم جمهوری اسلامی ایران» افزوده است.
وزارت خارجه پس از آن در بیانیه‌ای تکمیلی نام این ۹فرد و شرکت آمریکایی را به شرح زیر اعلام کرد: «به دنبال بیانیه صبح امروز مورخ ۲۸/ ۰۲/ ۱۳۹۶ وزارت امور خارجه در خصوص اقدام متقابل علیه برخی افراد و نهادهای آمریکایی، بدین وسیله فهرست به روز شده «افراد حقیقی و حقوقی تحت تحریم جمهوری اسلامی ایران» که سابقه اثبات شده‌ای در نقض فاحش حقوق بشر و حقوق بشردوستانه بین‌المللی از طریق مشارکت و معاونت مستقیم یا غیرمستقیم در ارتکاب جنایات ضدبشری رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی یا اقدامات تروریستی این رژیم، مشارکت و معاونت در حمایت از تروریسم تکفیری و سرکوب مردم منطقه یا مشارکت مؤثر در اقدام علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران داشته‌اند، پس از طی مراحل تصویب توسط مراجع ذی‌صلاح داخلی به شرح ذیل اعلام می‌شود. 
فهرست جدید، جایگزین فهرست مندرج در بیانیه مورخ ١٥بهمن۱۳٩٥ است.
‏‏۱. Huntington Ingalls Industries: به دلیل مشارکت در تولید رزمناوهای ساعر۵ که در اختیار رژیم صهیونیستی قرار گرفته و در جنایات جنگی علیه مردم مظلوم فلسطین و لبنان و اشغالگری دولت غاصب در خاورمیانه به کار گرفته شده است.
۲. شرکت Booz Allen Hamilton: شرکت پیمانکاری امنیتی وابسته به سازمان اطلاعاتی «سیا» که در منطقه خاورمیانه فعال است. مدیریت تمام بخش‌های این شرکت برعهده نیروهای امنیتی آمریکاست (این شرکت همچنین مسئولیت جمع آوری اطلاعات علیه نهادهای ایرانی و انجام عملیات امنیتی علیه جمهوری اسلامی ایران را برعهده دارد). 
‏۳. Horacio D.Rozanski: مدیر اجرایی شرکت بوزآلن همیلتون.
۴. شرکت KingFisher Systems: این شرکت که در سال ۲۰۰۵ تشکیل شده است، به دولت آمریکا و سرویس‌های اطلاعاتی این کشور در زمینه خدمات امنیتی مشاوره می‌دهد که عمدتاً در حوزه سایبری است. یکی از عملیات‌های این شرکت رصد تحرکات دریانوردی ایران بوده است.
‏۵. Roy L. Reed, Jr: مدیر اجرایی شرکت کینگ فیشر، که به مدت ۳۵سال در خدمت نهادهای امنیتی وابسته به وزارت دفاع آمریکا بوده است.
۶. شرکت DynCorp International: این شرکت امنیتی جایگزین شرکت بلک واتر در یمن شده است. براساس یک قرارداد ۳میلیارد دلاری، پس از عقب نشینی نیروهای بلک واتر از باب المندب، نیروهای این شرکت جایگزین شده اند.
۷. شرکت McAlester Army Ammunition Plant: شرکت تسلیحات سازی آمریکایی که در شهر مک آلستر مستقر است. این شرکت با تأمین بخشی از تسلیحات سنگین ارتش آمریکا، در اقدامات مخرب علیه صلح، ثبات و امنیت بین‌المللی از سوی آمریکا مشارکت دارد.
 ۸. بنیاد The BIRD Foundation: این بنیاد مبادرت به حمایت از سرمایه گذاری مشترک شرکت‌های اسرائیلی و آمریکایی در حوزه صنایع «های تک» به نفع رژیم صهیونیستی می‌کند.
٩. بنیاد The BSF Foundation: بنیاد مشترک علوم که به ارتقای همکاری در حوزه علوم و تکنولوژی بین رژیم صهیونیستی و شرکت‌های آمریکایی کمک کرده است.
١٠. شرکت BENI Tal. 
۱۱. شرکت تسلیحاتی RAYTHEON. 
۱۲. شرکت ITT Corporation.
۱۳. شرکت Re/Max Real Estate.
۱۴. شرکت Oshkosh Corporation.
۱۵. شرکت تسلیحاتی Magnum Research Inc.
۱۶. شرکت تسلیحاتی Kahr Arms.
۱۷. شرکت M۷ Aerospace.
۱۸. شرکت Military Armament Corporation. 
۱۹. شرکت تسلیحاتی Lewis Machine and Tool Company.
۲۰. شرکت تسلیحاتی Daniel Defense.
۲۱. شرکت تسلیحاتی Bushmaster Firearms International.
۲۲. شرکت اسلحه O.F. Mossberg & Sons.
۲۳. شرکت تسلیحاتی.H-S Precision, Inc.
شایان ذکر است، موارد شماره ١٠ الی ٢٣، به شرح ذکر شده در بیانیه ١٥بهمن۱۳٩٥ است.
دونالد ترامپ رئیس‌ جمهور آمریکا روز چهارشنبه با ادعای منع اشاعه نام هفت فرد و شرکت را هدف تحریم قرار داد.
در بیانیه‌ای که وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده، نام دو شهروند ایرانی و یک شهروند از چین دیده می‌شود. این تحریم‌ها همچنین یک شرکت ایرانی و سه شرکت چینی را شامل می‌شوند. 
نام نفرات و شرکت‌های تحریم‌شده به شرح زیر می‌باشند: 
- رحیم احمدی
- مرتضی فراست‌پور
- روان رانلینگ (چینی)
- متین صنعت نیک اندیشان
- شانگهای گنگ کوان ترید
- شانگهای نورث بیگینز
- شانگهای نورث ترنسوی
دولت ترامپ، علاوه بر این، روز چهارشنبه به موجب تعهداتش ذیل برجام، تعلیق تحریم‌های ایران را هم تمدید کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی