[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

امام‌جمعه مرودشت: مقابله با فساد و مفسدان، نیازمند عزم ملی است، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه مرودشت گفت: مسئولان به فکر تهیه زمین برای طرح جهش تولید مسکن ملی در مرودشت باشند. حجت الاسلام مهدی آقائی در خطبه‌های دیروز نماز جمعه ضمن تبریک فرا رسیدن مبعث نبی مکرم اسلام و میلاد امام صادق(ع)، زهد و دوری از دنیا را بخش عمده ای از تقوای الهی دانست که باعث می‌شود نگاه انسان به دنیا تصحیح شود.
آقایی در ادامه ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت بیان داشت: وحدت اساس موفقیت و پیشرفت کشورهای اسلامی است و امروز خوشبختانه وحدت در بین مسلمانان قابل توجه است و این از هیمنه اسلام است. امام جمعه مرودشت ضمن توجه به نقش وحدت و اهمیت آن در سخنان رهبران انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: سخنان امامین انقلاب از متن دین و متن قرآن به دست آمده؛ لذا بیشترین تأکید را امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) پیرامون وحدت ارائه فرموده اند. بنابراین همه ما باید از منادیان این موضوع بسیار مهم باشیم.
آقائی با اشاره به تأثیر شگرف اخلاق پیامبر(ص) در جهانی شدن دین مبین اسلام، بیان کرد: همگان اذعان دارند که موفقیت اسلام و جهانی شدن این آیین بزرگ الهی مرهون اخلاق نیکو و خلق عظیم پیامبر اسلام(ص) است و حدود ۱۴۰۰ سال است روز به روز این سبک و سیاق محفوظ مانده؛ لذا باید این سبک و سیاق را حفظ کنیم. خطیب جمعه مرودشت در ادامه با بیان اینکه خبر صدور حکم محکومیت رئیس سابق بانک مرکزی و معاون وی، حاکی از استمرار خط امیدبخش تحول و تعالی در دستگاه قضا می‌باشد، بیان کرد: مقابله با فساد و مفسدان، نیازمند عزم ملی است. آقائی با بیان اینکه هیچ شخصی در نظام اسلامی از قانون مبرا نمی‌باشد، بیان کرد: به رسمیت نشناختن خط قرمزهای ساختگی و مواجهه عاقلانه و شجاعانه با دانه درشت‌ها باعث می‌شود تا برخوردهای دستگاه قضا از سطح به عمق برسد و ابعاد مختلف در عرصه‌های متنوع را در بر گیرد.
وی تصریح کرد: برقراری عدالت اجتماعی خصوصاً در ابعاد اقتصادی نیازمند یک عزم ملی و انسجام درونی و هم افزایی بین قوا و دستگاه‌های مختلف است و امروزه مبارزه با فساد و مفسدان بدون ملاحظات دست و پاگیر مطالبه بحق مردم است که باید با تلاش مضاعف و هماهنگی دوچندان بین قوا ادامه یابد.
آقایی در ادامه به موضوع ثبت نام افراد فاقد مسکن در سایت طرح جهش مسکن ملی اشاره نمود و افزود: متأسفانه با شروع ثبت نام طرح جهش مسکن ملی و باز شدن سایت ثبت نام، جوانان مرودشتی از نبود نام این شهرستان در سایت ثبت نام شوکه شدند. آقائی از مسئولان تقاضا داشت که با توجه به تصمیم دولت انقلابی در زمینه خانه دار شدن افراد فاقد مسکن، هرچه سریع‌تر با یک هم افزایی کامل نسبت به تهیه زمین مناسب برای طرح جهش مسکن ملی در سطح شهرستان اقدام کنند تا خدای نکرده این فرصت از دست نرود. وی در ادامه هفته بزرگداشت تأسیس سازمان عقیدتی سیاسی در ارتش جمهوری اسلامی را تبریک گفت و افزود: سازمان عقیدتی سیاسی زمینه کیفی سازی نیروهای ارتش جمهوری اسلامی را فراهم نمود و هم پای سایر نیروهای مسلح، افتخارآفرینی زیادی در زمینه امنیت پایدار مرزهای کشور داشته اند. شایان ذکر است که در بین الصلاتین نماز جمعه به مناسبت سالروز تأسیس سازمان عقیدتی سیاسی، حجت الاسلام محسن عبدی مسئول عقیدتی سیاسی ناحیه دو ارتش شیراز، اصفهان و کهگیلویه به ایراد مطالبی پیرامون این نهاد پرداخت و از 6 نفر از ورزشکاران و قهرمانان جهانی و ملی به مناسبت هفته تربیت بدنی با اهدای لوح تقدیر، تجلیل 
صورت گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی