[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۸
  • دوره جدید

مسکن وارد فاز اجرا شد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، زاهدی مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: از چهارشنبه ۲۸ مهرماه به مدت ۳۰ روز متقاضیان مسکن می‌توانند جهت ثبت نام در طرح جهش تولید مسکن اقدام به ثبت نام نمایند.
زاهدی جزئیاتی از نحوه تکمیل اطلاعات را در سامانه تشریح کرد و گفت: ثبت‌نام متقاضیان مسکن در اجرای قانون جهش تولید مسکن از ۲۸ مهرماه در سامانه saman.mrud.ir آغاز می‌شود و در خصوص جزئیات آن گفت: در این دوره از ثبت نام که اولین مرحله ثبت نام قانون جهش تولید مسکن است، در شهرهایی که تاکنون امکان تأمین زمین وجود نداشت و شرایط احداث پروژه‌ها مهیا شده، ثبت‌نام آغاز خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی با اشاره به اینکه شرایط ثبت نام برای متقاضیان مسکن در اجرای قانون جهش تولید مسکن همان چهار شرطی است که در طرح اقدام ملی مسکن نیز موردتأکید بود، افزود: داشتن فرم ج سبز (عدم استفاده از امکانات دولتی و یارانه‌ای زمین و مسکن و تسهیلات)، نداشتن مالکیت خصوصی، تأهل یا سرپرست خانوار بودن و داشتن سابقه حداقل ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن از شروط اصلی برای ثبت نام 
متقاضیان است. زاهدی افزود: اطلاعات هویتی سرپرست خانوار و افراد تحت تکفل وی که دارای شروط چهارگانه اعلام شده هستند، به همراه شهر مورد تقاضا، باید توسط متقاضیان در سامانه وارد شود. بعد از پالایش اولیه و بعد از آنکه متقاضیان، واجد شرایط شناخته شدند، از پذیرفته شدگان برای مراجعه حضوری به ادارات کل راه و شهرسازی شهرستان‌ها یا سایر دستگاه‌های کارگزار و مجری از جمله بنیاد مسکن، دعوت می‌شود تا سابقه ۵ سال سکونت در شهر موردتقاضا پالایش شود. بعد از کنترل سابقه ۵ سال سکونت پذیرفته شدگان و واجدان شرایط در استان‌ها، در نهایت تأیید نهایی به متقاضی داده می‌شود. به گفته وی، متقاضیانی که صحت مدارک آنها تأیید شده است، به نظام بانکی برای تشکیل حساب سپرده مسدودی به نام خود معرفی می‌شوند و متعاقباً به پروژه‌های شروع شده یا در حال احداث معرفی می‌شوند. زاهدی تصریح کرد: به محض تأمین اراضی در شهرهایی که زمین برای آنها در این مرحله تأمین نشده است، ثبت نام دوره دیگر آغاز می‌شود. همچنین متقاضیانی که شهر موردتقاضای آنها در این دوره از ثبت نام در لیست شهرها نیست، باید منتظر باشند تا اراضی در شهر موردتقاضای آنها تأمین شود. مدیرکل راه و شهرسازی فارس تأکید کرد: وزارت راه و شهرسازی تلاش کرده تا در افزایش تسهیلات پیشنهادی، ۵۰ درصد هزینه‌های ساخت‌وساز تأمین شود که این تسهیلات در طی دوران ساخت به متقاضیان پرداخت می‌شود. به گفته وی، کسانی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند، نگرانی نداشته باشند؛ زیرا تمامی مزایای موجود در طرح قانون جهش تولید مسکن نیز مشمول آنها خواهد شد و تفاوت ماهیتی از نظر مزایا برای متقاضیان وجود ندارد و طبق زمان‌بندی در صورت مشارکت، پروژه‌ها، تحویل متقاضیان می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی اعلام کرد: محدودیتی برای ثبت‌نام وجود ندارد و حداقل تا یک ماه امکان ثبت‌نام در سامانه اجرای قانون جهش تولید مسکن (saman.mrud.ir) وجود دارد. بنابراین واجدان شرایط بدون دغدغه، ثبت‌نام را انجام بدهند. طبیعتاً بعد از یک ماه از زمان ثبت‌نام، توقف و ویرایش در اطلاعات خواهیم داشت.
زاهدی در پایان اسامی شهرهایی را که در استان فارس متقاضیان می‌توانند ثبت نام کنند، بدین شرح اعلام کرد: اقلید، صفاشهر، فراشبند، قیر، نورآباد، آباده، ارسنجان، بوانات، کازرون، جهرم، استهبان، ایزدخواست، حاجی آباد، دبیران، شهر پیر، شهرجدید صدرا ، صغاد، قادرآباد، مصیری، اردکان، بهمن، خشت، 
دژکرد، سده.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی