[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۹
  • دوره جدید

چرا باید انار بخورید!، روزنامه شیراز نوین

دانشمندان انگلیسی می‌گویند مصرف انار می‌تواند روی سلامت روانی کارکنان تأثیر مثبتی داشته باشد.
به گزارش مدیوم، پاییز فصل میوه‌های گوناگون است. یکی از میوه‌های پرخواص این فصل انار است. بی‌تردید این میوه یکی از غنی‌ترین میوه‌هاست که به پادشاه آنتی اکسیدان‌ها شهرت دارد. بیش از هزاران سال است که از انار به عنوان دارو استفاده می‌شود، زیرا این میوه ۱۰۰ درصد از مواد شیمیایی گیاهی تشکیل شده که برای سلامتی بدن و درمان برخی امراض مفید است.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ متخصصان می‌گویند مصرف روزانه انار یا آب آن می‌تواند باعث کاهش استرس در محیط شغلی شود. یک مطالعه جدید نشان داده است مصرف این میوه به میزان قابل توجهی هورمون استرس کورتیزول در بدن را کاهش می‌دهد.
مطالعات در انگلیس نشان می‌دهد بیش از ۴۰ درصد کارکنان از سطح بالای استرس در محیط کار رنج می‌برند که مصرف انار می‌تواند راهکاری طبیعی و مؤثر در این زمینه باشد. از زمان بروز همه‌گیری کرونا و تشدید مشکلات اقتصادی، سطح استرس در محیط کار افزایش یافته است.
دانشمندان اسکاتلندی برای بررسی تأثیر روانی مصرف انار روی کارکنان اقدام به انجام یک آزمایش کردند. در ابتدای پژوهش محققان اقدام به سنجش فشار خون کارکنان کرده و از آن‌ها خواستند احساس خود را درباره شرایط و کار خود بازگو کنند.
سپس این افراد به مدت دو هفته روزانه ۵۰۰ میلی لیتر آب انار دریافت کردند. شواهد نشان داد میزان علاقه به شغل، اشتیاق به کار و فعالیت این افراد در محیط افزایش یافت. این افراد اعلام کردند از استرس و فشار روانی کمتری در محیط کار رنج می‌برند.
عماد دوجیلی، دانشمند مسلمان و مسئول این تحقیقات می‌گوید: شواهد نشان داد که چه میزان مصرف آب انار می‌تواند به کاهش استرس و فشار روانی مزمن روی کارکنان کمک کند. در کنار خواص بی‌شمار این میوه برای بدن، مصرف انار روی سلامت روانی نیز تأثیر دارد.
از دیگر خواص مصرف انار می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
۱- کمک به درمان بی‌خوابی۲- کمک به درمان دل درد۳- تسکین دهنده علائم بیماری زردی (یرقان)۴- درمان سرفه۵- درمان برفک۶- مقابله با افتادگی راست روده

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی