[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

با این سبزی تمام عفونت های بدن را درمان کنید، روزنامه شیراز نوین

خوردن تره فشار خون را پایین می‌آورد و برای رفع ترش کردن بعد از خوردن غذا، رفع چاقی و تسکین درد مفاصل مفید است.
به گزارش بهداشت نیوز، خواص تره بسیار گسترده بوده شامل پیشگیری از سرطان، بیماری‌های قلبی، کمک به تقویت عضلات و بهترین خوراکی برای کودکان کم اشتها است.
برگ تره
طبیعت آن خیلی گرم و خشک است و دارای ویتامین آ، ب1 و ب2، ث، آهن، تیامین و نیاسین، کلسیم، فسفر، سدیم و پتاسیم است.
خواص درمانی تره
1 - محرک و ادرار آور است و  گرفتگی‌های کبدی را بازمی‌کند، قصب‌الریه را پاک می‌کند، خون‌ریزی‌ها به خصوص خون بواسیر را قطع می‌کند، دستگاه گوارش را تقویت و روماتیسم را درمان می‌کند، سبب ریزش اشک چشم می‌شود.
2 - اگر میل دارید که استفراغ کنید، آب آن را بگیرید و با عسل مخلوط کنید و بنوشید. آن را با جو دو سر بپزید و بخورید. به مزاج لینت می‌دهد، روده‌ها را ضد عفونی می‌کند، هاضمه را تقویت می‌کند، برای درمان آسم یا تنگی نفس مفید است.
3 - تازه آن را کوبیده و با نمک ضماد کنید. زخم‌های بد و عفونی را درمان می‌کند. تازه آن را هر روز خرد کنید و با آن کوکو بپزید و بخورید.
4 - آب تازه آن را بگیرید، بعد کُندر ساییده را با آن مخلوط کنید و در بینی بچکانید و تفاله تره را با کمی ‌سرکه بر پیشانی ضماد کنید. خون‌ریزی بینی را قطع می‌کند. 
5 - خوردن تره بعد از غذا مانع از ترش شدن آن شده و از ترشی معده جلوگیری می‌کند. ملین و برطرف کننده قولنج است. اگر با عسل خورده شود، برای رفع، کلیه عوارض مربوط به سردی غذا مؤثر می‌باشد و پخته آن با عسل برای رفع درد سینه مفید است.
6 - سوخت و ساز بدن را تأمین می‌کند و همچنین موجب  زیاد شدن شیر مادر می‌شود. برای مبتلایان به سوء هاضمه، درد مفاصل، نقرس، تصلب شرایین، چربی خون، سنگ کلیه توصیه می‌شود.
تذکر مهم برای مصرف سبزی تره
دیر هضم و نفاخ است، خون را می‌سوزاند، بینایی چشم را کاهش می‌دهد، لثه را خراب می‌کند، برای گرم مزاجان مضر است. مصلح آن گشنیز و کاسنی است. افرادی که به ناراحتی‌های ورم کیسه صفرا، ضعف بینایی، نفخ، سردرد، پریشان خوابی، ضعف حافظه، ورم کلیه و ناراحتی‌های معده دچار می‌باشند، با احتیاط مصرف نمایند.
خواص درمانی تخم تره
هر روز آن را بو بدهید و بخورید. دل پیچه و اسهال که همراه با پیچش شکم است و همچنین اسهال‌های طولانی و مزمن را متوقف می‌کند.دو مثقال از آن را با دو مثقال تخم مورد مخلوط کرده بخورید. برای امراض سرد نافع است، اشتها را زیاد می‌کند، کلیه، مثانه را تقویت می‌نماید، خون‌ریزی از هر عضوی را قطع می‌کند، باز کننده گرفتگی‌های بلغمی‌ مجاری کبد می‌باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی