[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۱۹
  • دوره جدید

نماینده مرودشت در مجلس: غربی‌ها بر اساس منافع متقابل سر میز مذاکرات بیایند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تأکید کرد: آژانس باید این پنبه را از گوش خود دربیاورد که هرچه آنها می‌گفتند که دیکته شده آمریکا بود، ایران اجرایی می‌کند. از این به بعد بر سر منافع خود می‌ایستیم.
جلال رشیدی کوچی با اشاره به دیدار وزیر خارجه آمریکا و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره فعالیت هسته ای ایران، گفت: به نظر می‌رسد آژانس بین المللی انرژی اتمی با وجود اینکه در اساسنامه و قوانین مستقل است، اما در عمل وابستگی شدیدی به برخی کشورها مثل آمریکا دارد و متأسفانه شامل خیلی از مجموعه‌های جهانی دیگر می‌شود. این مجامع بین المللی با اینکه ادعا دارند مستقل هستند و کارها را بدون نظر کشورهای سلطه‌گر پیش می‌برند، اما وابسته به آمریکا هستند و این ضعف بزرگ برای جامعه بین الملل است. نماینده مردم مرودشت در مجلس بیان کرد: گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهارات مختلف در کشورها دارد؛ در ایران یکجور اظهار نظر می‌کند و وقتی به آمریکا می‌رود رفتار دیگری دارد که این حاکی از عدم استقلال آژانس بین المللی انرژی اتمی است. این عدم استقلال باعث ضربه به منافع اصلی آژانس می‌شود.
وی اظهار داشت: آژانس باید این پنبه را از گوش خود دربیاورد که هرچه آنها می‌گفتند که دیکته شده آمریکا بود، ایران اجرایی می‌کند. از این به بعد بر سر منافع خود می‌ایستیم و بر اساس منافع کشورمان عمل می‌کنیم.
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس عنوان کرد: از سوی دیگر تحریمی باقی نمانده که اعمال کنند. آمریکایی‌ها می‌دانند تحریم‌ها دیگر تمام شده و ایران از عهده این تحریم‌ها برآمده است. کشورهای غربی باید به این سمت بروند که منافع ملی ایران را در نظر بگیرند و بر اساس منافع متقابل سر میز مذاکرات بیایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی