[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

افتتاح فرودگاه شمال فارس ظرف ۲ سال ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، رحیم زارع با اشاره به برخی از پیگیری‌ها در زمان سرکشی به حوزه انتخابیه، گفت: برخی از شهرستان‌های ما در شمال فارس، کم برخوردار هستند و نیاز به پیگیری‌های بیشتری از قبیل بهسازی راه‌های روستایی داشت که در این زمینه تلاش کردیم در قالب چند پروژه ملی، شهرهای منطقه را به یزد و بندرعباس متصل کنیم.
نماینده مردم آباده، بوانات، خرم‌بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به پیگیری‌ها برای احداث بیمارستان 120 تختخوابی صفاشهر در بودجه 1400، بیمارستان 64 تختخوابی و بیمارستان قلب منطقه که افتتاح شده است، اظهار داشت: همچنین دو درمانگاه تشخیص سرطان در شمال فارس داریم که یکی از آنها 10 تختخوابی در منطقه ایزدخواست است و به زودی با حضور وزیر بهداشت افتتاح می‌شود که این پروژه‌ها خیرساز بود و با کمک دولت به مرحله بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: همچنین فرودگاه نیمه تمام شمال فارس با پیگیری‌های صورت گرفته تا دو سال آینده به اتمام می‌رسد. زارع در ادامه با بیان اینکه در حوزه اشتغال احداث چند کارخانه کاشی جدید داریم که بیش از 5هزار نفر اشتغال ایجاد می‌کند، عنوان کرد: در حوزه صنایع غذایی نیز فعالیت‌های خوبی انجام شد و از آنجایی که در خرم‌بید، سنگ بری و معدن خیلی ظرفیت دارد، بودجه‌رسانی کردیم و تسهیلات بانکی دادیم تا کارها ادامه یابد. این نماینده مردم در مجلس یازدهم همچنین با بیان اینکه به کشاورزی بوانات و حوزه قنوات به صورت بلاعوض کمک‌هایی صورت گرفت، ابراز داشت: در حوزه تغذیه مصنوعی برای تقویت منابع آبی چند پروژه خوب داریم و سود تسهیلات زیر صدمیلیون تومان و تمدید آن که باید در بودجه می‌آمد، پیگیری شد.
وی ادامه داد: حدود سه ماه پیش، راه آهنی که از اقلید به یزد می‌رود با بیش از 1400میلیارد تومان اعتبار، به بهره برداری رسید. همچنین پروژه دیگر آزادراهی در مسیر اصفهان- شیراز داریم که فاز دوم آن از ایزدخواست انتهای آباده به اصفهان می‌رود که با حمایت دولت و بخش خصوصی در حال انجام است.
عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اقداماتی که در حوزه ورزش در منطقه وی انجام شده است، خاطرنشان کرد: زمین‌های چمن و مینی چمن متعددی در شهرها و روستاها افتتاح شد همچنین سالن ورزشی بیدک، حشمتیه، خسروشیرین، مظفرآباد و قنات ابراهیم به پایان رسید؛ برخی دیگر از پروژه‌های ورزشی نیز در حد 80 درصد تکمیل شده اند که ظرف دو ماه آینده به بهره برداری می‌رسند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی