[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

حامی تولید هستیم ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس و اعضای شورای قضایی استان در دیدار با استاندار فارس ضمن تبریک انتصاب دکتر ایمانیه به عنوان نماینده عالی دولت در استان فارس، وجود یک مدیر فرهیخته، دلسوز و همراه با تجربه بالای مدیریتی را فرصت مناسبی برای جهش استان فارس در همه زمینه‌ها خواند.
حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه انتصاب مدیران شایسته در استان فارس با پیشنهاد و نظارت مستقیم استاندار فارس گام مهمی در سلامت اداری و پیشگیری از وقوع فساد است، گفت: دادگستری استان فارس و شورای قضایی استان آماده هرگونه همکاری در این راستا می‌باشد. نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با اشاره به اینکه زمینه همکاری‌های مشترک و تعاملات دوجانبه مجموعه قضایی و اجرایی گسترده است که مهم‌ترین آن در چهارچوب حمایت از واحد‌های تولیدی است، گفت: دادگستری فارس در طول دو سال اخیر اقدامات ویژه ای در راستای حمایت، رونق بخشی و رفع موانع تولید در استان انجام داده که نتیجه آن بازگشت بیش از 170 واحد تولیدی به چرخه فعالیت بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی با اشاره به برگزاری نشست‌هایی با بانک‌های استان و فراهم ساختن زمینه اعطای استمهال برای برخی واحد‌ها را فراهم کرده گفت: با تأکیدات ریاست قوه قضائیه دستگاه قضایی در استان آماده است تا در کنار دولت بتواند زمینه رونق تولید و بازگشت واحد‌های تعطیل به چرخه فعالیت را فراهم نماید. وی در ادامه به وضعیت اسفناک حاشیه شهر شیراز و رها شدن فاضلاب در بخشی از مناطق ورودی شیراز اشاره کرد و بیان داشت: این امر نیازمند ورود جدی مسئولان در همه حوزه‌های مدیریتی 
و خدماتی است.
رئیس شورای قضایی استان فارس در ادامه به مسئله وجود 50هزار باغ شهر در شیراز و معضلات متعدد این باغ شهرها اشاره کرد و بیان داشت: این موضوع و همچنین وجود 17هزار چاه غیرمجاز از جمله مسائلی است که به آینده استان گره خورده است و علی رغم ورود جدی دستگاه قضایی در برخورد با زمین خواری‌ها و ساخت و ساز‌های غیرمجاز و مسلوب المنفعه شدن چاه‌های غیرمجاز همچنان این موضوعات می‌تواند از جمله مشکلات اساسی و تأثیرگذار در استان باشد. وی در ادامه به اهمیت امر پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی اشاره داشت و با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم امری فراقوه ای و نیازمند تعاملات گسترده دستگاه‌های اجرایی، قضایی و نظارتی و سیاست گذار است، اظهار امیدواری کرد: با در پیش گرفتن رویه تعامل نزدیک مجموعه قصایی و اجرایی در استان می‌توانیم بخش عمده ای از مشکلات را برطرف و زمینه جهش و توسعه استان را فراهم نماییم.
در ادامه دادستان عمومی و انقلاب شیراز نیز از اعلام آمادگی و همکاری همه جانبه در جهت کمک به رونق تولید و صیانت از حقوق عامه و همچنین مبارزه با فساد خبر داد.
در این نشست همچنین معاونان دادگستری استان فارس و اعضای شورای قضایی استان به طرح دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص همکاری با استاندار جدید فارس پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی