[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۹
  • دوره جدید

چهارمین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی خرما برگزار می‌شود عرضه رقابتی خرما در بازار‌های جهانی ، روزنامه شیراز نوین

چهارمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی خرما و صنایع وابسته با شعار تولید، اشتغال و صادرات پایدار و با الهام از الگوی زنجیره ارزش و کشاورزی قراردادی و محوریت محصول خرما (تولید، فرآوری، بسته بندی) آماده برگزاریست.
چهارمین نمایشگاه بین المللی خرما از تاریخ 5 لغایت 8 آبان 1400 با اهداف تکمیل زنجیره علم، فناوری تکنولوژی تولید محصول، تجاری‌سازی به منظور ثروت آفرینی و افزایش سطح سلامت و امنیت مواد غذایی بر اساس استانداردهای سبد غذایی سالم، توسعه ملی در حوزه خرما، ارتقاع سطح دانش، افزایش در کیفیت و توانمندسازی جامعه صنایع غذایی و همچنین شناسایی بازارهای جدید و احیای بازارهای ملی و بین المللی برگزار می‌گردد.
این نمایشگاه می‌تواند در توسعه پایدار و کسب مزیت‌های رقابتی و بازاریابی محصولات کمک‌ شایانی نماید.
معرفی داشته‌های کنونی و مقایسه آن با گذشته و ایجاد انگیزه برای آینده رویکرد دیگر این نمایشگاه است.
این نمایشگاه در سه سالن سرو، بهار و نرگس برگزار می‌گردد که همزمان با این نمایشگاه نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی عکس برگزار می‌گردد.
 نخستین رویداد شناسایی نیازهای فناورانه (مهندسی معکوس؛ Reverse Pitch) در حوزه خرما، فرآوری و صنایع مرتبط و همچنین رونمایی از چند محصول فناورانه و برگزاری چندین وبینار، سمینار و نشست‌های تخصصی با رایزنان تجاری و تاجران برخی از کشورهای هدف صادراتی و برقراری دوره‌های آموزشی برای بهره ور‌ها و باغداران از دیگر برنامه‌های جنبی نمایشگاه بین المللی خرما می‌باشد.
 بیش از 70 مشارکت کننده از 15 استان در سه سالن سرو، بهار و نرگس به تاریخ 5 لغایت 8 آبان از ساعت 16 الی 21:00 نسبت به معرفی داشته‌های خود در محل دائمی نمایشگاه بین المللی فارس اقدام می‌نمایند.
شایان ذکر است که از این نمایشگاه هیئت‌های تجاری داخلی و بین المللی در غالب تورهای صنعتی و نمایشگاهی بازدید 
به عمل می‌آورند.
خرما در فرهنگ غنی ایرانیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. خرمای ایران همواره زبانزد جهانیان بوده و کشور ایران یکی از غنی‌ترین کشورهای تولیدکننده خرما در جهان به شمار می‌رود اما در این میان بازار خرما همواره گریبان‌گیر مشکلاتی در زمینه صادرات و فروش داخل بوده و می‌باشد. 
در همین راستا شرکت مدیریت توسعه و افکار با هدف توسعه تولید ملی در حوزه خرما و احیای بازارهای داخلی و بین المللی و همچنین به منظور ثبت و مستندنگاری مراحل برداشت و فرآوری و صنایع دستی مرتبط با این محصول، اقدام به برگزاری نخستین جشنواره بین المللی عکس خرما با همکاری انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان فارس کرده است.
پس از ایجاد دبیرخانه این جشنواره‌نمایشگاه با حضور عکاسان خبری، مجوزهای لازم از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اخذ گردید و فراخوان جشنواره 
منتشر شد.
آثار هنرمندان از ۲۰ شهریور تا دهم مهرماه از طریق پایگاه اینترنتی و همچنین ایمیل جشنواره دریافت شد اما با توجه به استقبال هنرمندان و درخواست آنان مهلت دریافت آثار تا ۱۹ مهرماه 
تمدید گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی