[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

حرم شاهچراغ به یک کانون فرهنگی تبدیل شود، روزنامه شیراز نوین

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) با اشاره به مبانی مشترک دانشگاه فرهنگیان و حرم مطهر حضرت احمد بن موسی(ع) گفت: مسئولان این دو نهاد می‌توانند با هم افزایی بیشتر، در جهت اعتلای جایگاه حرم مطهر شاهچراغ(ع) به عنوان یک قطب فرهنگی و مذهبی در کشور گام بردارند.
به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان فارس، صبح دیروز حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری در دیدار با حجت‌الاسلام حمید مقامی، مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان فارس اظهار داشت: امامین انقلاب، حجت‌های روشن خداوند در زمان ما هستند و لازم است همه مسئولان و مدیران نظام اسلامی در برنامه‌ریزی‌ها، آرمان‌ها و افق‌های این اعاظم را مدنظر قرار دهند و برای جایگاه حرم مطهر شاهچراغ(ع) در کشور به عنوان یک نماد فرهنگی مذهبی گام برداشته شود.
این استاد دانشگاه، نگاه رهبر معظم انقلاب به مسائل را نگاهی عمیق و همچنین فراتر از زمان دانست و با اشاره به کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» از معظم ‌له، افزود: این کتاب، پنجمین اثر مکتوب رهبر معظم انقلاب است که در سال ۱۳۵۴ به چاپ رسید و نگاهی نو به مفاهیم دینی دارد که در آن اصول و پایه‌های فکری اسلام، در خلال آیات قرآن مطرح شده‌ است که از شناخت این اصول، طرح کلی از دین به صورت یک ایدئولوژی کامل ارائه شده ‌است.
حجت الاسلام کلانتری بیان کرد: کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» از جنس کتاب‌‌های کلامی نیست که روند اثبات و نفی در پیش گرفته باشد؛ بلکه اصول اصلی اندیشه اسلامی را از روی آیات قرآن و بر مبنای توضیح مسائل اساسی دین تبیین کرده‌ و ارائه دهنده نمایی کلی از اندیشه اسلامی به جهانیان است. نه فقط مسلمانان، بلکه یکایک انسان‌ها، چه موحد و چه غیرموحد، با هر ایده و تفکری می‌تواند مخاطب این کتاب باشد.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس با اشاره به اهمیت ازدواج سالم در پیشگیری از بروز و تشدید آسیب‌های اجتماعی و عملکرد موفق مؤسسه بهار نکو و به دنبال آن گسترش مراکز آن در فارس را گامی مؤثر در مسیر تسهیل و ترویج ازدواج سالم و پایدار توصیف کرد و گفت: امروزه نیاز است ارائه خدمات تخصصی به شهروندان آغاز شود و این امر قرار است از سوی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان فارس به عنوان یک اولویت دنبال شود.
حجت الاسلام حمید مقامی در خطاب به تولیت تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) اظهار داشت: امروزه توسعه‌یافتگی در کنار ساخت‌وساز‌های شهری توجه اصلی به مباحث فرهنگی و اجتماعی نیاز دارد که تجربه فعالیتی در مؤسسه بهار نکو نشان داد علاقه‌مندی شهروندان به آموزش و مهارت افزایی در موضوعات فردی بیشتر است. به همین منظور نیاز امروز جامعه این است که دستگاه‌های فرهنگی برای دستیابی به ازدواج سالم گام بردارند. این استاد دانشگاه یاد آورشد: جوانان به مجموعه‌های مورد اعتماد برای کسب مهارت انتخاب همسر و معرفی اصولی و متناسب نیاز دارند و همین امر تلنگری است به مسئولان که بسترهای آموزشی را برای جوانان فراهم کنند.
حجت الاسلام مقامی یادآوری کرد که امروزه مجموعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس در کنار مراکز بهار نکو این آمادگی را دارد که در کنار برنامه‌های فرهنگی تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) برای آموزش بیشتر به خانواده فعالیت‌های خود را متناسب با سیاست‌های تولیت در هر نقطه از سطح شهر اجرایی کند.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس در بخش دیگری به فعالیت دفاتر نهاد در مناسبت‌های مختلف مذهبی فرهنگی در ایام کرونا اشاره کرد و افزود: امروزه دفاتر نهاد استان در سطح کشور در اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی آموزشی در جایگاه قابل توجه کشوری قرار دارد که این امر موجب شده دانشجویان بتوانند با اعتماد بیشتری برای حل مشکلاتشان به دفاتر نهاد در دانشگاه‌ها مراجعه کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی