[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

تولید ۲۸هزار تن پیاز مرغوب در سپیدان، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سپیدان گفت: برداشت پیاز بهاره از سطح 800 هکتار اراضی زراعی، در هر دو بخش مرکزی و همایجان این شهرستان، از اوایل مهرماه شروع شده است.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سپیدان، مهدی نصیری اظهار کرد: کار برداشت این محصول در طول مهرماه ادامه داشته و در اواسط آبان ماه 
به پایان می‌رسد.
وی تصریح کرد: پیاز بهاره در این شهرستان با استفاده از ارقام محلی، به روش بذری و به صورت نیمه مکانیزه کشت و با دستگاه‌های کاملاً مکانیزه، برداشت و روانه بازارهای مصرف و میادین تره بار می‌شود.
نصیری با اشاره به اینکه بیشینه عملکرد در هر هکتار از این محصول به 50 تن می‌رسد، ابراز کرد: متوسط عملکرد پیاز بهاره در این شهرستان 35 تن در هکتار است.
به گفته وی، عمده مزارع پیاز در بخش همایجان این شهرستان تمرکز یافته است؛ چندان که بیش از 90 درصد از کل سطح زیر کشت این محصول را در بر می‌گیرد.
این مقام مسئول با تأکید بر روش‌های نوین آبیاری، بیان کرد: به منظور افزایش بهره وری آب، بیش از 50 درصد از مزارع پیاز در این شهرستان با روش تیپ آبیاری شده است. 
وی افزود: پیاز تولیدی در این شهرستان، علاوه بر کیفیت مطلوبی که برای تازه خوری و پخت دارا می‌باشد، از قدرت انبارمانی بسیار بالایی نیز برخوردار است؛ به طوری که بدون نگهداری در سردخانه قابلیت انبارمانی آن به 5 تا 6 ماه می‌رسد و همین امر پیاز سپیدان را زبانزد بازارهای مصرف داخلی و خارجی کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی