[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

وقتی سنگین شدن دست چپ از قلب نیست، روزنامه شیراز نوین

اغلب افراد بر این باورند که سنگینی دست چپ تنها علت مشکلات قلبی است اما این‌گونه نیست و احساس سنگینی دست چپ می‌تواند دلایل گوناگون دیگری داشته باشد.
به گزارش نمناک، اگر احساس می‌کنید که دست چپتان سنگین است، این موضوع می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که البته در چنین زمان‌هایی اولین نگرانی که به ذهن می‌رسد، مشکلات قلبی است.
اگر تنها نشانه شما این است که دست چپ سنگینی دارید و در قفسه سینه خود هیچ دردی احساس نمی‌کنید، زیاد عرق نمی‌کنید و کوتاهی نفس ندارید، پس احتمالاً به بیماری‌های قلبی مبتلا نیستید و البته نباید این موضوع را نادیده بگیرید. پس اولین کاری که باید انجام دهید این است که به متخصص مراجعه کنید و مشکلات قلبی خود را با او در میان بگذارید و زمانی که احتمالات مربوط به قلب را حذف کردید، می‌توانید علت‌های دیگری را در نظر بگیرید که باعث سنگینی دست چپ شما شده است.
1. جریان خون ضعیف و سنگینی دست چپ
اگر در دست چپ خود احساس سنگینی می‌کنید و کمی ‌بی حسی و سردی نیز در آن همراه است، ممکن است نشانه این باشد که خون به مقدار کافی در دست شما جریان پیدا نمی‌کند و گاهی اوقات ممکن است این اتفاق به دلیل عوارض جانبی یک دارویی باشد که در حال مصرف آن هستید که این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید و وضعیت‌تان را به او اطلاع دهید.
افزایش فعالیت‌های فیزیکی یکی دیگر از راه‌ها برای چرخش جریان خون است. بارها سلامت نمناک خاطرنشان کرده است که تمرین‌های کاردیو به جریان خون کمک می‌کند که در سراسر بدن متعادل باشد، اما حتماً تأییدیه سلامت قلب خود را از پزشکتان بگیرید و بعد برنامه تمرینی خود را آغاز کنید.
2. استرس و سنگینی دست چپ
استرس می‌تواند یکی از علائم سنگینی دست چپ شما باشد که این موضوع می‌تواند نشان دهنده این باشد که از موضوعی احساس فشار و استرس می‌کنید و اضطراب و نگرانی بلا‌های زیادی بر سر بدن ما می‌آورد که یکی از تأثیرات آن‌ها این است که عضلات حس سنگین و خشن پیدا می‌کنند که می‌تواند باعث درد در قسمت‌های دیگر بدن شود.
سعی کنید با روش‌هایی اضطراب خود را کاهش دهید. این روش می‌تواند شامل مدیتیشن، یوگا و روش‌های دیگری برای آزاد کردن اضطراب باشد.
خواندن یک کتاب خوب و مورد علاقه‌تان هم می‌تواند در این راه به شما کمک کند و در نهایت اگر این مراحل کارآمد نبود، سعی کنید که برای کاهش استرس به پزشک مراجعه کنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی