[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

چهار رنگ زیبا که باعث بهبود روحیه می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

روان‌شناسان اعتقاد دارند که رنگ‌ها به طور مستقیم بر سلامت روان انسان تأثیر می‌گذارند.
به گزارش بهداشت نیوز به نقل از وب‌سایت پزشکی «هیلث شوتس»، در حالی که برخی از رنگ‌ها به ما احساس مالیخولیا، غم و اندوه می‌دهند، برخی دیگر به ما احساس خوشبختی، شادی و لذت می‌دهند و همچنین در بهبود روحیه نیز نقش دارند.
در این گزارش چهار رنگی که می‌توانند افراد را خوشحال کرده و روحیه آن‌ها را بهبود ببخشند ذکر شده است:
آبی: این رنگ برای بیشتر افراد نشان دهنده آرامش، مهربانی و حس خوب است، همچنین در کنترل استرس نیز مؤثر است، زیرا طبق آنچه پزشکان گزارش کرده‌اند این رنگ باعث کاهش فشار خون، کاهش اضطراب، کندی ضربان قلب و احساس خوشبختی می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود لباس‌های آبی بپوشید یا اتاق را با رنگ آبی مناسب رنگ آمیزی کنید تا احساس شادی بیشتری داشته باشید.
سبز: این رنگ با طبیعت ارتباط نزدیک دارد و یکی از رنگ‌های جذاب است؛ پزشکان آن را به عنوان آرامبخش اعصاب تجویز می‌کنند و این رنگ به کاهش اضطراب کمک می‌کند، زیرا افراد با دیدن این رنگ احساس مثبت، پرانرژی و خوش بینی می‌کنند؛ بنابراین استفاده از لباس سبز برای احساس خوشبختی و کاهش استرس و اضطراب توصیه می‌شود.
صورتی: رنگ دیگری که باعث افزایش شادی و نشاط می‌شود، صورتی است؛ این رنگ به از بین بردن اضطراب و پر کردن اوقات خود با انرژی مثبت کمک می‌کند. بسیاری از مردم می‌گویند که رنگ صورتی روشن به آن‌ها احساس طراوت و خوش‌بینی می‌بخشد، زیرا به آن‌ها گل و بلبل را یادآوری می‌کند. شما می‌توانید لباس صورتی روشن بپوشید تا روحیه جوانی را اضافه کنید و بسیار ظریف به نظر برسید.
سفید: این رنگ بیشتر با خلوص و طراوت مرتبط است و باعث می‌شود افراد با خود احساس آرامش کنند. رنگ سفید روشن باعث می‌شود تا از بسیاری جهات احساس خوب داشته باشید؛ همچنین بسیاری از افراد این رنگ را ترجیح می‌دهند، زیرا این رنگ نشانگر شروع جدید است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی