[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

دلیل بوی بد لیوان شیشه‌ای و راه حل آن، روزنامه شیراز نوین

گاهاً حین نوشیدن آب، ممکن است بوی بدی را در لیوان احساس کنیم که ما را از نوشیدن آب منع کند. منشاء ‌این بو از کجاست و چگونه می‌توان بوی بد لیوان را رفع کرد؟
به گزارش نمناک، آیا تا به حال شده بعد از شستن لیوان‌های شیشه‌ای باز هم متوجه بوی بد داخل آن‌ها شوید؟ مثلاً ممکن است بویی شبیه به بوی ماهی بدهند و ندانید که اشکال کار از کجا است. در ‌این قسمت از سبک زندگی و خانه‌داری نمناک قصد داریم علل بوی بد لیوان شیشه‌ای را حتی بعد از شستن به شما معرفی کنیم.
استفاده از شوینده‌های بی‌کیفیت
بعضی از شوینده‌ها هستند که به اندازه کافی لیوان‌های شیشه‌ای و دیگر ظروف را تمیز نمی‌کنند و یک حالت تار و مات روی آن‌ها ‌ایجاد می‌کنند که آلوده به نظر می‌رسند. علت آن هم اثرگذاری پایین شوینده‌ها است. پس بهتر است که در وهله اول شوینده خود را عوض کنید، زیرا اگر سطح آن به طور کافی تمیز نشده باشد، احتمال‌ ایجاد بوی بد هم وجود دارد.
لوازم مربوط به شست‌وشو
بعضی از اسکاچ‌ها قبلاً با مواد دیگری برخورد داشته‌اند و هنگامی‌که آن‌ها را به لیوان شیشه‌ای می‌زنید، بوی مواد قبلی به آن‌ها انتقال داده می‌شود که در چنین حالتی یا باید اسکاچ را به طور کامل بشویید یا ‌این که آن را عوض کنید.
ارتباط بوی بد و رطوبت لیوان
چرا ظرف‌ها و لیوان‌ها موقعی که مرطوب هستند بیشتر بوی بد می‌دهند؟ باکتری‌های به دام افتاده روی سطح ظروف شیشه‌ای و لایه زیرین آن‌ها در رطوبت بیشتر رشد می‌کنند. در نتیجه هوای گرم و مرطوب باعث می‌شود که آن‌ها ‌این باکتری‌ها را پرورش دهند و داخل آن‌ها بیشتر بو بگیرد.
سرکه سفید و ماشین ظرف‌شویی
دو فنجان سرکه سفید را در کف ماشین ظرف‌شویی بریزید و اجازه دهید 1 یا 2 دقیقه داخل آن باقی بماند. سپس آب هم به آن اضافه کنید تا مواد به مدت 20 الی 30 دقیقه با یکدیگر مخلوط شده و روی ظرف‌های شما بریزند و درِ ماشین ظرف‌شویی را ببندید و اجازه دهید که کار خودش را بکند.
استفاده از پودر خردل
استفاده از پودر خردل از روش‌های از بین بردن بوی بد لیوان شیشه‌ای می‌باشد. برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه‌ای، لیوان شیشه‌ای را درون آب گرم مخلوط با یک قاشق چای خوری پودر خردل قرار دهید و یک ربع صبر کرده و سپس لیوان‌ها را شست‌وشو دهید.
قرار دادن لیوان در نورخورشید
برای از بین رفتن بوی بد لیوان شیشه‌ای آن‌ها را پس از شست‌وشو در هوای آزاد و زیر نور خورشید قرار دهید زیرا یکی از عوامل طبیعی از بین بردن بوی بد لیوان شیشه‌ای، نور خورشید می‌باشد.
استفاده از جوش شیرین
برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه‌ای، سینک را از آب گرم پر کنید و مقداری جوش شیرین به آن اضافه کنید، سپس نیم ساعت لیوان‌های شیشه‌ای را درون ترکیب آب و جوش شیرین بگذارید و بعد لیوان‌ها را تمیز بشویید. استفاده از جوش شیرین نه تنها سبب از بین رفتن بوی نامطبوع می‌شود بلکه لکه باقی‌مانده روی ظرف را هم پاک می‌کند.
استفاده از آب لیمو
بهترین روش برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه‌ای استفاده از آب لیمو است. آب لیمو اسیدی است و مقداری از آن سبب از بین رفتن بوی بد لیوان می‌شود. برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه‌ای کمی ‌آب لیمو را درون لیوان شیشه‌ای ریخته و آن را تکان دهید، سپس لیوان را به خوبی بشویید.
استفاده از گوجه فرنگی
آیا می‌دانید آب گوجه فرنگی نیز بوی بد لیوان را از بین می‌برد. برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه‌ای مقداری آب گوجه را بگیرید و روی یک دستمال یا اسکاج بریزید و روی لیوان شیشه‌ای بمالید و سپس حدود 15 دقیقه صبر کنید و لیوان را تمیز بشویید.
استفاده از وانیل
برای از بین بردن بوی بد لیوان، درون آن را از آب سرد پر کنید و بعد از آن دو تا سه قطره عصاره وانیل به آن اضافه کنید و اجازه دهید یک شب ‌این عصاره داخل ظرف باقی بماند سپس محلول را خالی کنید و لیوان را بشویید.
استفاده از ذغال
زغال بوی نامطبوع را به خود جذب کرده و از بین می‌برد. پس برای از بین بردن بوی لیوان شیشه‌ای تکه‌ای ذغال را درون لیوان قرار دهید و بگذارید یک شب بماند و به خوبی بو را جذب کند، سپس لیوان را بشویید.
استفاده از قهوه
برای از بین رفتن بوی بد لیوان شیشه‌ای مقداری پودر قهوه را داخل لیوان ریخته و درِ آن را ببندید و بعد از یک تا نهایت دو روز درِ آن را باز کنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی